Andrea Bargnani: ”Önemli bir rolde oynamak için buraya geldim”

2006 yılında NBA Drafında ilk tur birinci sıradan draft edilen ardından NBA kariyeri yavaş yavaş geriye doğru giden Andrea Bargnani, Avrupa’ya döndükten sonra önemli açıklamalarda bulundu.

lavanguardia.com sitesinde yer alan habere göre kendisini resmen Laboral Kutxa’ya bağlayan sözleşmeye imza atan 30 yaşındaki oyuncu buraya gelme sebebinin takım içerisinde kendisine verilen önemli bir rol olduğunu söyledi.

Andrea Bargnani: ”Her proje farklı hedefler için yapılır. Laboral Kutxa geçen sezon Euroleague’de Final Four oynadı. Bu sezon bu hedefleri daha yukarıya çekmemiz gerekiyor. Her yılınızı sanki son yılınız gibi oynamalısınız. Takım kazansa da kaybetse de takım içerisinde bana önemli bir rol verildiğini biliyorum ve bunun için Avrupa’ya dönmek istedim. Kariyerimde birçok kez 4 ve 5 numaralarda oynadım. Fazla bir farkının olduğunu söylemem önemli olan ikisinde de iyi oynamam. NBA ile Avrupa arasında bulunan farklara gelecek olursak belirli farklar var ama bunlara adapte olmam gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Lavan Guardia

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler