THY Euroleague Top 16 Turu 11. Hafta mücadelesinde Anadolu Efes, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda ağırladığı Hırvat temsilcisi Cedevita Zagreb’i 80-76 mağlup ederek E Grubu’ndaki beşinci galibiyetini elde etti.

Mücadeleye iyi başlayan taraf konuk ekip oldu ve ilk iki dakika 6-3’lük Cedevita Zagreb üstünlüğüyle geçildi. Anadolu Efes ilk bölümde set hücumunda zorlanan bir görüntü ortaya koyarken, savunmada pek de iyi bir görüntü çizmeyen Efes karşısında konuk ekip art arda bulduğu sayılarla farkı beş sayıya çıkardı. (5-10) Cedevita Zagreb çeyrek genelinde kolay sayı üreten bir görüntü ortaya koydu ve Hırvat temsilcisi skordaki üstünlüğünü sürdürdü. (11-17) Konuk ekipte Nemanja Gordic oldukça skorer bir görüntü ortaya koyarken, Gordic’in kaydettiği iki üçlükle fark Cedevita lehine sekiz sayıya çıktı. (15-23) Johnson ve Brown’un basketleriyle Ivkovic’in ekibi farkı üç sayıya indirse de, son bölümde Arapovic ve Gordic’in sayılarıyla 5-0’lık bir seri yakalayan konuk ekip ilk periyotu 28-20 üstün tamamladı.

@Euroleague

@Euroleague

İkinci çeyreğin ilk bölümünde Cedevita Zagreb sayı üretmekte zorluk çekerken, Johnson ve Tyus ile üste üste basketler bulan temsilcimiz farkı beş sayıya indirdi. (25-30) Çeyrekte son bölüme girilirken Anadolu Efes daha iyi bir görüntü ortaya koydu ve Cedevita’nın bir ara dokuz sayıya kadar çıkardığı farkı Saric ve Heurtel ile iki sayıya indirdi. (32-34) Temsilcimiz bu periyot genelinde Cedevita Zagreb’in kolay sayı üretmesine izin vermezken, Heurtel’in basketiyle Ivkovic’İn ekibi eşitliği yakaladı. (34-34) Devrenin son basketini serbest atış çizgisinden Marko Arapovic kaydetti ve devre arasına 36-34‘lük Cedevita üstünlüğüyle girildi.

İkinci yarıya Marko Arapovic’in kaydettiği beş sayıyla iyi başlayan Cedevita Zagreb, ilk dakikayı 41-34 üstün geçti. Çeyreğe hızlı giren konuk ekip, Jacob Pullen’ın kaydettiği üçlükle farkı çıkardı. (36-46) Thomas Heurtel’in devreye girmesiyle üst üste isabetler bulan temsilcimiz, Fransız oyun kurucunun art arda kaydettiği beş sayıyla farkı iki sayıya indirdi. (46-48) İyi bir görüntü yakalayan Lacivert Beyazlı ekip, Cedi’nin çizgiden kaydettiği tek sayı ve Elijah Johnson’un zor pozisyonda bulduğu bulduğu kritik basketle farkı lehine üç sayıya çıkardı. (53-50) Jacob Pullen’ın bulduğu üçlük son dakikaya girilirken Cedevita Zagreb’i tek sayılık üstünlüğe taşıdı ve son periyota 54-53‘lük Cedevita Zagreb üstünlüğüyle girildi.

@Euroleague

@Euroleague

Cedevita Zagreb’in üçüncü çeyrek sonunda döndüğü kısa beş, son çeyreğin ilk bölümünde de etkili olurken Pilepic’in kaydettiği üçlükle çeyrek başında fark dört sayıya çıktı. (53-57) Çeyrek geneli karşılıklı basketlere sahne olurken, Babic ve Gordic’in sayılarına Derrick Brown’un etkili oyunuyla cevap veren Anadolu Efes, bitime beş dakikadan az bir süre kala eşitliği yakaladı. (65-65) Birkan Batuk’un kaydettiği üçlük Anadolu Efes’i üstünlüğe taşırken, son iki dakikaya 72-69’luk Efes üstünlüğüyle girildi. Temsilcimiz üstünlüğünü son bölüme de taşırken, son dakika karşılıklı serbest atışlara sahne oldu. Serbest atış çizgisinde hata yapmayan Anadolu Efes, mücadeleden 80-76 galip ayrıldı.

Salon: Abdi İpekçi Spor Salonu

Hakemler: Juan Carlos Garcia Gonzalez (İSP), Marcin Kowalski (POL), Amit Balak (ISR)

Bireysel istatistikler:

live.euroelague.net

live.euroelague.net

live.euroleague.net

live.euroleague.net

Onur Çelikten

Twitter: @mrcelikten - E-posta: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir