Anadolu Efes, Zalgiris deplasmanından çıkamadı | #GameON

THY EuroLeague’de dokuzuncu haftanın açılış maçında temsilcimiz Anadolu Efes, Zalgiris Kaunas’a konuk oldu ve maçtan 91 – 83’lük skorla mağlup ayrıldı.

Zalgiris Kaunas ilk beşi: Kevin Pangos, Edgaras Ulanovas, Axel Toupane, Paulius Jankunas, Brandon Davies

Anadolu Efes ilk beşi: Josh Adams, Ricky Ledo, Krunoslav Simon, Bryant Dunston, Vladimir Stimac

Maçta ilk basket, Josh Adams ile geldi. Ev sahibi ekip ise ilk basketini Ulanovas’ın üçlüğü ile buldu. Dengeli giden maçta temsilcimiz, çeyreğin ilk bölümünde farkı iki topa yükseltmesine rağmen rakibinin hücum ribaundlarına engel olamayıp ikinci şans sayılarını yedi. İki takım da hücum ribaundlarında etkili olurken çeyreğin son beş dakikasına temsilcimizin iki topluk üstünlüğü ile girildi. Maçı eşitlemeyi başaran Zalgiris, hareketlenen maçta dengeyi korumayı başardı. Çeyreğin son iki dakikasına iki topluk farkla giren ev sahibi, savunmada vidaları sıksa da Efes, çeyrek sonuna doğru öne geçmeyi başardı. 5 – 0‘lık seri ile maçta skor üstünlüğünü eline almış olan temsilcimiz, çeyrekte son basketi Simon’un üçlüğü ile buldu ve 22 – 26’lık skorla ilk çeyreği önde tamamladı.

İkinci çeyrek Aaron White’ın üçlüğü ile açıldı. Efes ise ikinci çeyrekteki ilk basketi Motum’dan geldi. İki dakikadan fazla süren sessizliğe son veren White, takımını öne geçirdi ve Perasovic’e 7.00 kala molayı aldırdı.(29 – 28) Moladan isabetsiz dönen Efes, rakibinin 4 – 0‘lık serisini önleyemedi ve beş sayı geriye düştü. 4 – 0‘lık seri ile maça yeniden ortak olan temsilcimiz, basit atışlardan yararlanamadı ve yeniden iki topluk farkla geri düştü. Yeniden molaya başvuran Efes’te, mola dönüşü Dunston rüzgarı esti. Savunma ve hücumda temsilcimize önderlik eden Dunston, Jasikevicius’a molayı aldırdı.(38 – 36) Moladan 4 – 0‘lık seri ile dönen Zalgiris, oyun olarak üstün olsa da skordaki farkı ilerletemedi. Tutuk oyununa rağmen skorda büyük bir fark ile geri düşmeyen Efes, soyunma odasına 47 – 44‘lük skorla geride gitti.

@AnadoluEfesSK/Twitter
@AnadoluEfesSK/Twitter

İkinci yarı, Stimac’ın basketi ile açıldı. İkinci yarıya 4 – 0‘lık seri ile başlayan Efes, rakibinin 7 – 0‘lık serisine engel olamayınca yeniden geri düştü ve çeyrek bitimine 4.50 kala Perasovic molası geldi.(56 – 49) Moladan Stimac’ın basketi ile dönen Efes, toplamda 4 – 0‘lık seri ile skora ortak oldu. Jankunas ile hücumda sayılar bulan Zalgiris, temsilcimizin farkı bire indirmesini önleyemedi. Çeyreğin son dakikasında şanslı taraf olan Zalgiris, soyunma odasına 66 – 61‘lik skorla önde gitti.

Final çeyreğine Pangos’un tek serbest atışı ile başlandı. Hücumda organize olamayan temsilcimiz, savunmada da konsantrasyon düşüklüğü yaşayarak maçtan iyice düştü. Farkın ilk kez çift hanelere çıktığı maçta, çeyreğin henüz başında Perasovic molası geldi.(71 – 61) Moladan Ledo’nun üçlüğü ile dönen Efes, Toupane’ın üçlüğüne mani olamadı. Maçı çift hanelerde tutan Zalgiris, 5.49 kala temsilcimize molayı aldırdı.(78 – 66) Moladan Simon’un üçlüğü ile dönen Efes, karşılıklı sayıların devam ettiği dönemin ardından farkı beşe kadar indirdi. Maçın son iki dakikasına beş sayılık farkla geride giren temsilcimiz, bitime 1.41 kala farkı üçe indirdi ve Jasikevicius molası geldi.(86 – 83) Moladan Pangos’un basketi ile dönen ev sahibi ekip, yine Pangos ile üçlük buldu ve maçın fişini çekti. Efes, Zalgiris deplasmanından 91 – 83‘lük skorla mağlup ayrıldı.

Geri1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler