Anadolu Efes, yaz aylarında yüzlerce çocuğu bir araya getirecek!

Ülke basketboluna altyapısından yetiştirdiği oyuncularla değer katan Anadolu Efes, yaz aylarında bu misyonuna devam etmek için Smart Casual Event ile yeni bir ortaklık gerçekleştirdi.

Anadolu Efes Spor Kulübü Merter Tesislerinde gerçekleştirilen Basketbol Yaz Kampları Lansmanı’na Anadolu Efes genel menajeri Alper Yılmaz, takım kaptanı Doğuş Balbay, Anadolu Efes Pazarlama Direktörü Gökçe Dayı, Smart Casual Event ve Gloria Sports Arena yönetici grubu temsilcileri ve birçok basın mansubu katıldı.

Lansmanda ilk sözü alan Alper Yılmaz, proje hakkında şunları söyledi:

“Altyapı koçlarımızın deneyim ve kontrolünde gerçekleştirilecek Basketbol Yaz Kampları’nda oyuncu taraması da gerçekleştireceğiz. Basketbolcu adaylarını Smart Casual organizasyonuyla Gloria Sports Arena’da ağırlayacak olmaktan dolayı da çok mutluyuz. Her yaz, A Takımımızın da kamp yaptığı ve turnuvalara katıldığı Gloria Sports Arena, bir sporcu adayının ihtiyaç duyduğu tüm şartları sağlamakta. A Takım oyuncularımızın da ziyaret edeceği ve sporcu kardeşleri ile birlikte zaman geçireceği basketbol yaz kamplarına 2002 – 2009 doğumlu tüm basketbolcu adaylarını bekliyoruz. Ayrıca böyle önemli bir organizasyonun hayata geçmesine olan katkıları için Gloria Sports Arena ve Smart Casual’a da teşekkür ediyoruz.”

Alper Yılmaz’ın ardından söz alan Gloria Sports Arena Genel Müdür Yardımcısı Görkem Dönmez ise Kampların gerçekleştirileceği Gloria Sports Arena hakkında bilgiler verdi. Dönmez, şu ifadeleri kullandı:

“Dünyada ikinci, Avrupa’da ve Türkiye’de ilk olan Gloria Sports Arena (GSA), Antalya Uluslararası Havalimanı’na 30 dakika uzaklıkta bulunan, 105 bin metrekarelik toplam alanda, 50’den fazla spor branşına kamp imkanı sunmaktayız. 6800 metrekarelik kapalı alanda boks, basketbol, güreş, halter, futsal, hentbol, judo, karate, taekwando, voleybol; açık alanda ise biri olimpik, farklı özellik ve donanımlarda toplam 3 adet havuz, koşu parkurları, atletizm sahaları tenis kortları, tırmanma duvarları, çok amaçlı açık spor sahası ve çok amaçlı açık yeşil sahalar bulunuyor. GSA açıldığından beri 91 ülkeden 15 binden fazla misafir ağırladık. 2016 – 2017 yıllarında Gloria Sports Arena’yı tercih eden 57 sporcumuz ve 13 takımımız olimpiyatlar, Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’nda toplam 86 madalya almıştır. Hedefimiz 2020 Tokyo Olimpiyatları’na kadar 150 madalyaya ulaşmak ve GSA’nın beşinci yaşı olacak 2020 olimpiyat senesinde 200 madalyayı geçmektir diyebiliriz. 18 Haziran’dan itibaren 80 çocuğumuzu GSA’nın doğa harikası ortamında ağırlayacağız. Yeni yeteneklerin yetişmesi için önemli bir misyon üstleniyoruz. Çocuklara sporu sevdirmek ve daha fazla branşta sporcu yetiştirilmesi yönündeki çalışmalarımız devam edecek.”

Efes kaptanı Doğuş Balbay ise kampların yararlı olacağı düşüncesini şu cümlelerle aktardı:

“Bir Türk basketbolcu olarak gençlerimize böyle önemli bir organizasyona katılma fırsatı sundukları için kulübüme, Gloria Sports Arena’ya ve Smart Casual Event’e çok teşekkür ederim. Tüm gençlerimizin spor ile tanışmasına büyük önem veriyorum. Çünkü spor, benim örneğimde olduğu gibi çocukların eğitim hayatlarına büyük katkı sağlıyor. Böylece tüm kamp katılımcılarının hem fiziksel hem de psikolojik olarak daha zinde ve hazır bir halde yeni eğitim dönemine gireceklerine inanıyorum. Bu sebeple tüm ailelere çocuklarını gönül rahatlığı ile Anadolu Efes Spor Kulübü Basketbol Yaz Kampları’na göndermelerini öneriyorum. Çünkü bu kamplar, çocuklarının gelecek planlarına ve yaşam serüvenlerine yön verecek.”

Antalya’da Gloria Sports Arena’da altışar günlük periyotlarla dört kamp düzenlenecek ve her kampa 2002 – 2009 yılları arasında doğan 80 erkek çocuk katılabilecek.

Kamp tarihleri ise şöyle:

  1. Dönem: 18 – 23 Haziran
  2. Dönem: 25 – 30 Haziran
  3. Dönem: 2 – 7 Temmuz
  4. Dönem: 9 – 14 Temmuz

Haberin tamamı ve kaynak: anadoluefessk.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler