Anadolu Efes son nefeste kaybetti: 1-1 | #GameON

THY EuroLeague’de playoff serisinin ikinci maçında Barcelona Lassa’yı konuk eden Anadolu Efes, mücadeleden 72-74 mağlup ayrıldı.

Anadolu Efes ilk beşi: Vasilije Micic – Krunoslav Simon – James Anderson – Adrien Moerman – Bryant Dunston

Barcelona Lassa ilk beşi: Thomas Heurtel – Jaka Blazic – Victor Claver – Chris Singleton – Ante Tomic

Blazic maçtaki açılışı yapan isim oldu. Efes cephesinde ise Simon perdeyi açtı. Karşılıklı basketlerle ve dengeli şekilde ilerleyen mücadelede TV molasına 11-11’lik eşitlikle gidildi. Moladan 4-0’lık seri ile dönen konuk ekip, skorda üstünlüğü ele aldı. Bu skor üstünlüğünü çeyrek sonuna taşıyan Barcelona Lassa, ilk çeyreği 16-19 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe 5-0’lık seri ile başlayan Barça, temsilcimizin ritminin bozulmasının akabinde farkı çift hanelere dayandırdı. Devamında Shane Larkin ile kıpırdanan Efes, Vasilije Micic’in de işin içine girmesiyle oyuna ortak oldu ve skoru eşitleyerek Pesic’e molayı aldırdı. Moladan Heurtel’in üçlüğü ile dönen konuk ekip, ertesi hücumda farkı iki topa çıkardı. Hücum ritmini yitiren temsilcimiz, savunma verimliliği de düşünce maça yeniden ortak olamadı. Son dakika içerisinde savunmada etkili olan Anadolu Efes, farkın daha da açılmasına izin vermedi ve ilk yarı 34-38 Barcelona Lassa üstünlüğü ile geçildi.

İkinci yarıya Tomic’in isabeti ile başlandı. Efes cephesinde ise açılış Larkin’den geldi. Larkin ve Simon’un isabetleriyle momentumu ele alan Anadolu Efes, maçta oyun üstünlüğü olduğu gibi skor üstünlüğünü de ele aldı ve Pesic molası geldi. (49-45) Moladan Tomic’in isabeti ile dönen Barcelona Lassa, temsilcimizin ritmini bozamasa da Heurtel ile oyuna tutunarak farkı tek topa indirdi. Devamında Larkin ile yeniden hava yakalayan Efes, bu avantajını koruyamadı ve yay gerisinden etkisini artıran Barcelona Lassa karar çeyreğine 59-62 önde gitti.

Final çeyreğinde ilk sayılar başlangıçtan iki buçuk dakika sonra bulunurken Barcelona Lassa Hanga ve Pangos ile yay gerisinden bulduğu sayılar neticesinde farkı üç topa çıkardı. Hücumda ritim kaybeden Anadolu Efes, savunmasını diri tutsa da verimsiz hücumların sonunda maça ortak olamadı. Moladan etkili dönen Efes, Micic ile öne geçerken taraftarını da havaya soktu. Devamında yeniden öne geçen Barça, son hücumda temsilcimizin topu oyuna sokarken hata yapması üzerine mücadeleden 72-74 galip ayrıldı.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler