Anadolu Efes, Olimpia Milano’nun umudunu söndürdü ve playoff’a galibiyetle gitti! | #GameON

THY EuroLeague’de normal sezonun son haftasında Olimpia Milano’yu ağırlayan Anadolu Efes, mücadeleden 101-95 galip ayrıldı.

Anadolu Efes ilk beşi: Vasilije Micic – Rodrigue Beaubois – Krunoslav Simon – Adrien Moerman – Tibor Pleiss

Olimpia Milano ilk beşi: Mike James – James Nunnally – Vladimir Micov – Jeff Brooks – Kaleb Tarczewski

Mücadelede perdeyi Micic açtı. Milan cephesinde ise açılışı James yaptı. Karşılıklı isabetlerle ilerleyen mücadelede taraflar birbirlerine net bir üstünlük kuramazlarken ilk beş dakika 10-8’lik Efes üstünlüğü ile geçildi. Devamında 5-0’lık seri yakalayan konuk ekip, Ergin Ataman’a molayı aldırdı. Moladan 12-0’lık seri ile dönen Anadolu Efes, üstünlüğü yeniden ele aldı ve ilk çeyrel 24-20 Efes üstünlüğü ile geçildi.

İkinci çeyrek karşılıklı isabetlerle başlarken oyun dengesini yeniden yakalayan konuk ekip, temsilcimizin şanssızlığı ve yay gerisinden ritim yakalamaları neticesinde 8-0’lık seri yakaladı ve yeniden Ataman molası geldi. (31-40) Moladan Sertaç’ın isabeti ile dönen Efes, savunmada vidaları sıkıp hücumlarında da daha derli toplu oynayınca bu kez de Pianigiani molası geldi. Moladan etkili dönen konuk ekip, farkı maçta ilk kez çift hanelere çıkardı ve Mike James’in son saniye üçlüğü ile soyunma odasına 42-53 önde gitti.

İkinci yarıda perdeyi Tarczewski açtı. Efes cephesinde ise perdeyi Micic açtı. Micic’in sayılarıyla farkı tek hanelere indirmeyi başaran Efes, yaptığı top kayıpları nedeniyle bir türlü ritim bulamazken devamında rakibinin ritmini bozmasının ardından maça yeniden ortak oldu ve Vasilije Micic liderliğinde 20-5’lik seri ile öne geçti. Devamında hata yapmayan temsilcimiz, karar çeyreğine 74-69 önde girdi.

Final çeyreğine etkili başlayan temsilcimiz, farkı üç topa kadar çıkarmayı başarırken oyunun kontrolünü elde tutmaya devam etti ve farkı iki top – üç top aralığında tutmayı başardı. Mücadelenin kalan bölümü çekişmeli ve heyecanlı giderken Efes hata yapmadı ve mücadeleden 101-95 galip ayrılarak normal sezonu galibiyetle kapattı.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler