Anadolu Efes, Turkish Airlines EuroLeague’in 17. haftasında Khimki Moskova’yı konuk etti. Temsilcimiz, sahadan 101-82 galibiyetle ayrıldı.


Anadolu Efes’in ilk beşi: Shane Larkin – Vasilije Micic – James Anderson – Chris Singleton – Tibor Pleiss

Khimki Moskova’nın ilk beşi: Stefan Jovic – Dairis Bertans – Janis Timma – Anthony Gill – Devin Booker 


Khimki Moskova maça Stefan Jovic’in organizasyonları ile başlarken deplasman ekibi savunmada da etkili performans gösterdi. Maç başında Tibor Pleiss’ın pota altındaki durgunluğundan yararlanan Khimki Moskova karşısında Anadolu Efes, Shane Larkin’e doğru topları buluşturmayla birlikte oyunda kaldı. TV molasına 11-11 eşitlikle gidildi.

Molanın ardından kıyasıya mücadele sürerken Shane Larkin’in kritik atışları Anadolu Efes’i önde tuttu. Üçüncü çeyrek 21-19 temsilcimizin üstünlüğüyle tamamlanırken uzunların devre dışı kaldığı Anadolu Efes, kenardan gelen Rodrigue Beaubois, Krunoslav Simon ve Adrien Moerman’ın enerjisiyle maçı sürdürdü. Özellikle Simon’un dış atışları bu çeyrekte dikkat çekti. Khimki Moskova, bu aksiyona üçlüklerle reaksiyon gösterdi. Anadolu Efes, 47-43‘lük skorla soyunma odasına önde gitti.

İlk yarıya verimsiz giren Tibor Pleiss, soyunma odasından etkili döndü. Baskıyı yükselten Anadolu Efes, ikinci yarıda kısa sürede farkı sekiz sayıya kadar çıkardı: 56-48. Üçüncü çeyrek fırtınasına üçlükler de eklenince Khimki Moskova savunması iyice oyundan düştü. Chris Singleton’ın çeyrek sonuna 03:57 kala bulduğu sayılar farkı 20 sayıya yükseltti. Anadolu Efes, bu çeyrekte tamamen oyuna hükmetti ve periyotu 77-61 önde kapattı. Dördüncü çeyrekte de takım oyununu etkili bir şekilde sahaya yansıtan Anadolu Efes, karşılaşmayı 101-82 kazandı.

Maçın İstatistikleri | Anadolu Efes – Khimki Moskova 

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir