Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 21. haftasında Türk Telekom evinde Anadolu Efes ile karşılaşırken sahadan galip ayrılan ekip 76-84 ‘lük skorla Anadolu Efes oldu.

Karşılaşmaya Doğuş Balbay’ın sayılarıyla başlayan Anadolu Efes, Bryant Dunston ile skoru 0-4’e getirdi. İlerleyen dakikalarda Türk Telekom ilk basketlerini Kenny Gabriel ile bulurken takımlar ilk çeyreğin ilk beş dakikasını ev sahibi ekibin 13-9 üstünlüğüyle kapattı. Bu dakikadan sonra Anadolu Efes pota altında Bryant Dunston ile bulduğu sayılar ile farkı kapatarak skorda 17-18 öne geçmeyi başarırken Türk Telekom, Landesberg’in sayılarıyla çeyreğin bitimine 1 dakika kala tekrar öne geçti. (19-18) Geride kalan dakikalarda takımlar başka skor üretemezken Telekom ilk çeyreği bu skorla önde kapattı.

İkinci çeyreğe takımlar karşılıklı isabetsiz atışlar ile başlarken çeyreğin ilk üç dakikasında sadece üç isabetli atış yapıldı. İlerleyen dakikalarda takımlar sayı bulmakta zorluk çekmeye devam ederken Türk Telekom skordaki üstünlüğünü sürdürdü. (26-25) İlk yarının son bölümünde takımlar karşılıklı sayılar bulurken, Anadolu Efes cephesinde Motum, Türk Telekom da ise Redding takımlarını sırtladı ve ilk yarı 36-36 eşitlikle noktalandı.

Üçüncü çeyreğe Anadolu Efes, Brock Motum’un art arda sayılarıyla başlarken çeyreğin ilk üç dakikasında deplasman ekibi farklı 6 sayıya çıkarttı. (37-43) İlerleyen dakikalarda Türk Telekom geliştirdiği hızlı hücumlar ile kısa sürede farkı eritirken çeyreğin bitimine 6 dakika 16 saniye kala 44-43 öne geçmeyi başardı. Başkent ekibi bu geri dönüşünden sonra mola alan Anadolu Efes cephesi aldığı moladan 8-0’lık seri ile döndü ve skorda tekrar öne geçmeyi başardı. (44-51) Bu dakikadan sonra oyundaki üstünlüğünü arttırmaya devam eden deplasman ekibi seriyi 20-5’e taşıdı ve son çeyreği 14 sayı farkla 49-63 önde girmeyi başardı.

Son çeyreğe Anadolu Efes üçüncü çeyrekte yakaladığı sayı farkından dolayı avantajlı başlarken çeyreğin ilerleyen dakikalarında farkı 18 sayıya kadar çıkarttı. (55-71) Maçın geride kalan bölümünde takımlar karşılıklı sayılar bulurken Anadolu Efes son 5 dakikaya 22 sayı farkla 58-80 önde girmeyi başardı. Son beş dakika içerisinde takımlar karşılıklı sayılar bulurken Anadolu Efes son dakikalarını rahat geçirdiği maçta Türk Telekom’u 8 sayı farkla 76-84 mağlup etmesini bildi.

Tags:

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir