Anadolu Efes iki maçlık aranın ardından yeniden galibiyetle buluştu! #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague’de 30. haftanın açılışını Zalgiris Kaunas ile Anadolu Efes yaptı.

Anadolu Efes ilk beşi: Vasilije Micic, Shane Larkin, James Anderson, Adrien Moerman, Bryant Dunston

Zalgiris Kaunas ilk beşi: Tai Webster, Janis Strelnieks, Edgaras Ulanovas, Tyler Cavanaugh, Josh Nebo

Anadolu Efes, Zalgiro Arena’daki mücadeleye 7-0’lık bir seriyle başlangıç yaptı. Maçtaki ilk sayılarını Tyler Cavanaugh ile bulan Zalgiris Kaunas kısa sürede rakibini skorda yakaladı. Bryant Dunston & Vasilije Micic ikilisinin Efes’i taşıdığı sıralarda bir önceki maçın yıldızı Josh Nebo da kendi takımını skora ortak etmeye çalıştı. Shane Larkin’in ilk sayısını son bölümde bulduğu ilk çeyrek 19-23 Efes üstünlüğüyle geçildi.

Rodrigue Beaubois’nın saniyeler kala bulduğu baskete karşılık Lukas Lekavicius’tan gelmişti. Ve ilk çeyrek böyle noktalanmıştı. İkinci periyodun açılışını ise Vasilije Micic serbest atış çizgisinden yaptı. 20 yaşındaki genç oyuncu Marek Blazevic maçtaki ilk sayılarını üretirken, Bryant Dunston ilk çeyrekte yakaladığı enerjiyi kaybetmeden sürdürdü. İyi savunmayla rakibine kolay sayı atma şansı tanımayan Efes maçtaki en büyük farkı Micic ile yakaladı: 11 sayı. Efes savunmasını geçemeyen Zalgiris yaklaşık üç dakika kadar sessiz kaldı. Arturas Milaknis’ın sessizliği bozdu ikinci çeyrek 30-41 tamamlandı.

İkinci çeyrekten kendini belli eden Anadolu Efes son devrede oyunun iplerini tamamen eline aldı. Maçtaki en büyük fark 11 sayı derken o fark periyod sonunda 25’i gösterdi. Shane Larkin’in havaya girdiği, Vasilije Micic’in uzaklardan isabet ettirdiği üçlüklerle geçilen üçüncü çeyreğin ardından Efes son final periyoduna 40-65 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte rakibine sadece 10 sayı atma şansı tanıyan temsilcimizin dikkati son çeyrekte dağıldı. 28 sayıya kadar çıkan fark Zalgiris’ten art arda gelen üçlüklerle 14 sayıya kadar indi. Bir Larkin kaçırdı bir Micic kaçırdı derken Bryant Dunston’ın maç başındaki enerjisi yine yeniden kendini gösterdi. Vasilije Micic ile skor üretmede başa baş ilerleyen Tyler Cavanaugh 19. sayısını bu çeyrekte kaydetti. Fark kaç olursa olsun mücadeleyi elden bırakmayan ev sahibi takım maçta son bir dakikaya girilirken 28 sayılık farklardan 11 sayıya kadar geri döndü.

Ancak kalan bölümde farkın çift hanelerden geriye düşmesine izin vermeyen temsilcimiz zorlu Zalgirio Arena’dan galibiyet çıkarmayı başardı.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 19-23
  2. çeyrek: 30-41
  3. çeyrek: 40-65
  4. çeyrek: 71-85

Karşılaşmanın bireysel istatistikleri için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler