Anadolu Efes Finalde!

Türkiye Basketbol Ligi playoff yarı final serisinde Anadolu Efes serinin üçüncü maçında Trabzonspor Medical Park’a konuk oldu. Evindeki maçlardan 2 – 0 ile dönen Anadolu Efes bu maçı da 59 – 54 kazanarak rakibini süpürmeyi başardı ve ismini Final’e yazdıran ilk takım oldu. Bu mücadelede en yüksek sayıya ulaşan oyuncu deplasman takımından Yann Ulrich Stephane Lasme oldu ve rakip potaya 24 sayı atarak bu galibiyette büyük rol oynadı. Ev sahibinden en çok sayı atan oyuncu ise 14 sayıyla oynayan Novica Velickovic’ti.
  
Maçta 1. çeyrek 14 – 8 ev sahibi ekip üstünlüğüyle bitti. İkinci çeyrek ise 15 – 16 Anadolu Efes üstünlüğü ile geçildi ve maçta ilk yarı 29 – 24 sona erdi. Karşılaşmanın üçüncü periyodunun mutlak hakimi olan Anadolu Efes, çeyreği 8 – 22 önde tamamladı. Dördüncü periyot ise 17 – 13 ev sahibi takım üstünlüğüyle geçilse de karşılaşma 54 – 59 Anadolu Efes üstünlüğüyle bitti.
  
Mücadeleyi önde bitiren takımda Yann Ulrich Stephane Lasme 24 sayı , 12 ribaund , 3 asist rakamlarının yanına 2 tane de top çalma ekleyerek iyi performans gösterdi. Öte taraftan Dario Saric 10 sayı , 5 ribaund , 2 asist ile karşılaşmayı tamamlarken , Nenad Krstic 7 sayı , 5 ribaund , 2 asist rakamlarına ulaşarak mücadeleyi bitirdi.
  
Ev sahibinde ise Novica Velickovic 14 sayı , 10 ribaund , 1 asist rakamlarına ulaşarak karşılaşmayı bitirdi. Diğer yandan Andrija Stipanovic 8 sayı , 11 ribaund , 3 asist rakamlarına ulaşarak karşılaşmayı bitirirken, Can Altıntığ 10 sayı , 6 ribaund , 1 asist ile maçı bitirdi.
  

Geri1 of 3

Maçın Özeti

İlgili Haberler