Anadolu Efes Turkish Airlines EuroLeague’in 26. haftasında Maccabi FOX Tel Aviv’e konuk oldu. Anadolu Efes Maccabi FOX Tel Aviv’i 71-79 yendi ve EuroLeague’deki 17. galibiyetini elde etti.

Karşılaşmanın ilk çeyreğinde her iki ekip de boyalı bölgeyi kullanarak skor üretmeye çalıştı. Özellikle Anadolu Efes ilk on dakikalık bölümde üç sayı çizgisinin gerisinde çok kötü bir yüzdeyle hücum etti. Oyunun kontrolünü maçın başında ele geçiren Maccabi FOX Tel Aviv ilk çeyreği 18-13 önde kapattı.

Maccabi FOX Tel Aviv ikinci çeyreğin başında Anadolu Efes’in oyunun kontrolünü ele geçirmek için hamle yapmasına izin vermedi. Boyalı bölgedeki etkili oyununu sürdüren Ioannis Sfairopoulos’un ekibi Tarık Black’in kenara geldiği bölümde lacivert beyazlıların oyun akışının içerisine dahil olmasına engel olamadı. Anadolu Efes Tarık Black’in oyunda yer almadığı bu bölümü iyi değerlendirip Shane Larkin’in de hücumda ritim kazanmasıyla aradaki sayı farkını azaltsa da Maccabi FOX Tel Aviv soyunma odasına 41-39 önde gitti.

Anadolu Efes üçüncü çeyrekte oyunun kontrolünü ele geçirdi. Bryant Dunston’ın etkili oyununun yanı sıra Shane Larkin ve Vasilije Micic’in de oyun organizasyonuna katkı yapmaya başlamasıyla Ergin Ataman’ın ekibi bu çeyrekte maçın ilk yarısına göre çok daha etkili bir hücum performansı sergiledi. Maccabi FOX Tel Aviv çeyreğin sonunda reaksiyon göstererek Anadolu Efes’in final çeyreğine önde gitmesine izin vermedi ve takımlar soyunma odasına 58-58 eşitlikle gitti.

Final çeyreğinde oyunun kontrolü tamamen Anadolu Efes’teydi. Adrien Moerman’ın da hücum organizasyonuna dahil olmasıyla parkeye daha iyi yerleşen ve alanı daha verimli kullanan lacivert beyazlı ekip rahat bir final çeyreği oynadı. Anadolu Efes Maccabi FOX Tel Aviv’i 71-79 mağlup ederek EuroLeague’deki 17. galibiyetini elde etti. Maccabi FOX Tel Aviv 14. yenilgisini aldı.

Anadolu Efes bu sonuçla EuroLeague tarihindeki 200. galibiyetini elde etti. Lacivert beyazlı ekip ayrıca Maccabi FOX Tel Aviv’in iç sahadaki yedi maçlık galibiyet serisine son verdi.


Ergin Ataman EuroLeague kariyerinde çıktığı 11. Maccabi Tel Aviv deplasmanında ilk kez kazandı.Resmi istatistik servisi | Maccabi FOX Tel Aviv – Anadolu Efes (EuroLeague)

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir