Anadolu Efes eksikleriyle çıktığı Kazan deplasmanında mağlup #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague‘in 18. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, UNICS Kazan deplasmanında sahaya çıktı.

UNICS Kazan ilk beşi: John Brown, Lorenzo Brown, Mario Hezonja, Dmitrii Uzinskii, Andrey Vorontsevich

Anadolu Efes ilk beşi: Shane Larkin, Rodrigue Beaubois, Adrien Moerman, James Anderson

Mücadeleye iyi başlayan taraf UNICS Kazan oldu. 17-0’lık seriyle başlayan maçta Shane Larkin ile doğru şekilde organizasyon olan Anadolu Efes ilk sayılarını Bryant Dunston ile buldu. Kazan, ilk çeyreğin ortasına gelindiğinde 4/5 ile üç sayı isabeti bulmuştu. Adrien Moerman’ın isabetiyle aradaki farkı tek haneye indiren temsilcimiz rakibinin 17-0’lık serisinin ardından skora yeniden ortak oldu. Mücadelenin ilk çeyreği 24-17 skorla tamamlandı.

Maça odaklı başlayan Bryant Dunston ikinci çeyrekte de oyuna katkı vermeye devam etti. Onun sayılarıyla toparlanmaya devam eden Anadolu Efes 17 sayılık farktan geriden geldiği maçın ilk yarısında son beş dakikaya 31-27 skorla geride girdi. Shane Larkin’in üçlüğüyle rahat bir nefes alarak aradaki farkın daha da açılmasını engelledi. Anadolu Efes’in 18/21 sayı üstünlüğü kurduğu ikinci periyod 42-38 skorla noktalandı.

Skorda kısır geçen üçüncü çeyrekte temsilcimiz en düşük skorunu kaydetti. Aradaki farkı dört sayıya kadar indiren ve yer yer öne geçme şansı da yakalayan Efes yeniden skorda geriye düşerek son 10 dakikalık bölüme 57-49 skorla geride giren taraf oldu.

Son çeyrekte dümen Shane Larkin & Rodrigue Beaubois ikilisine bırakılırken bir ara bileğinden sıkıntı yaşayarak kenara gelen Bryant Dunston Efes cephesini korkuttu. Karşılıklı basketlerle devam eden final periyodunda iyi mücadelenin Chris Singleton’ın Dunstons’a servisiyle gelen basket maçı yeniden hareketlendirdi. Maçın başındaki temposuna dönmek isteyen rakip takım, sert oynadığı çeyrekte son üç dakikaya girilirken 69-60 skorla üstünlüğünü korudu. Son bölümü de iyi oynayan Velimir Perasovic’in öğrencileri mücadeleyi 75-67 kazandı.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 24-17
  2. çeyrek: 42-38
  3. çeyrek: 57-49
  4. çeyrek: 75-67

Karşılaşmanın bireysel istatistikleri için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler