THY EuroLeague’de çift maç haftasının açılış maçında CSKA Moskova’yı konuk eden Anadolu Efes, mücadeleden 78-80 mağlup ayrıldı.

THY EuroLeague’de çift maç haftasının açılış maçında CSKA Moskova’yı konuk eden Anadolu Efes, mücadeleden 78-80 mağlup ayrıldı.

Anadolu Efes ilk beşi: Vasilije Micic – Doğuş Balbay – Krunoslav Simon – Adren Moerman – Bryant Dunston

CSKA Moskova ilk beşi: Sergio Rodriguez – Cory Higgins – Nikita Kurbanov – Joel Bolomboy – Othello Hunter


*Anadolu Efes’te Metecan Birsen sakatlığı nedeniyle maçta forma giymedi. CSKA cephesinde ise Mykhail Kulagin ve Daniel Hackett, sakatlıkları nedeniyle ter dökemediler.


Mücadelede açılışı Moerman yaptı. Maça 7-0’lık seri ile başlayan Anadolu Efes, rakibine henüz maçın başında, çeyrek bitimine 7:33 kala molayı aldırdı. Moladan Rodriguez’in isabeti ile dönen CSKA Moskova, mücadeledeki ilk sayılarını buldu. Simon ve Moerman’dan gelen sayılarla önde kalan Efes, rakibinin 6-0’lık serisini önleyemeyince CSKA maçta ilk kez öne geçti. Devamında yeniden ritim bulan ve savunmada etkinliğini artıran Efes, ilk çeyreği 20-15 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe CSKA’nın 4-0’lık serisi ile başlandı. Devamında momentumu yeniden ele alan Efes, farkı iki topa kadar çıkarmayı başardı. Hines ile çember altından etkili olan konuk ekip, De Colo’nun organizasyonda liderliği üstlenmesiyle maçta yeniden öne geçti. 11-1’lik seri ile farkı üç topa çıkarmayı başaran CSKA, temsilcimizin çeyrek sonudaki 4-0’lık serisini önleyemeyince soyunma odasına 35-40 CSKA üstünlüğü ile gidildi.

İkinci yarıda perdeyi Brock Motum açtı. CSKA ise ritim kaybetmeden başladığı ikinci yarıda üstünlüğünü ilerleyen hücumlarda korudu ve çeyrek bitimine 6:41 kala Ergin Ataman molası geldi. (40-48) Moladan isabet bulamadan dönen Efes, ertesi hücumda da top kaybetti ve ritmini iyiden iyiye yitirdi. Çift hanelere çıkan farkı Micic’in isabeti ile yeniden tek haneye indiren Efes, iki hücum sonra Anderson ile farkı iki topa indirdi. Momentumu yakalamayı hedefleyen Efes, karşılıklı isabetlerin bulunduğu bölümden yenik ayrıldı ve fark yeniden üç topa yükseldi. Devamında Momentumu yeniden arkasına almaya başlayan temsilcimiz, Larkin’in etkisini göstermesi ile farkı tek topa indirdi ve karar çeyreğine 58-61 CSKA Moskova üstünlüğü ile gidildi.

Finbal çeyreğinde perdeyi Ivan Ukhov açtı. Efes cephesinde ise ilk isabet Anderson’dan geldi. Larkin ile skoru eşitleyen Anadolu Efes, bir türlü öne geçme şansını değerlendiremeyince fark yeniden iki topa yükseldi. Ardından Motum ve Larkin ile üçlük bulan temsilcimiz, yeniden farkı tek topa indirdi ve bitime 4:56 kala Itoudis molası geldi. (69-72) Moladan Higgins’in 2/2 serbest atış isabeti ile dönen konuk ekip, üç sayılık farkı temsilcimizin isabetlerine rağmen korumayı başardı. Simon ile skoru eşitleyen Anadolu Efes, maçın son dakikasında savunmada olduğu ilk hücumda, hücum süresi dolarken Higgins’in isabetine engel olamadı ve devamında Ataman molası geldi. Moladan isabet bulamadan dönen Efes, CSKA’nın son hücumunu savundu ve devamında Simon ile ile çigiden hata yapmadı. Son beş saniyede savunmada olan Efes, Higgins’in isabetine engel olamadı ve son 1.9 saniyede hücum hakkı elde etti. Bu hücumdan yararlanamayan Efes, mücadeleden 78-80 mağlup ayrıldı.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir