Anadolu Efes binlerin önünde şovunu yaptı, avantajı yeniden ele aldı: 2-1! | #GameON

THY EuroLeague’de playoff serisinin üçüncü maçında Barcelona Lassa’ya konuk olan Anadolu Efes, mücadeleden 98-102 galip ayrıldı.

Barcelona Lassa ilk beşi: Thomas Heurtel – Jaka Blazic – Victor Claver – Chris Singleton – Ante Tomic

Anadolu Efes ilk beşi: Vasilije Micic – Rodrigue Beaubois – Krunoslav Simon – Adrien Moerman – Bryant Dunston

Maçta açılışı Simon yaptı. Barça cephesinde ise Heurtel perdeyi açtı. Mücadelde yay gerisinden fırtına gibi başlayan Efes, Simon ve Beaubois ile skor üretmeye başlarken Micic’in direksiyonda olduğu bölümde maçtaki tempoyu kontrol eden taraf Anadolu Efes oldu. Çeyrek sonuna doğru kıpırdanan ve Hanga ile Ribas’ın üçlükleriyle maça tutunan Barcelona Lassa, tam manasıyla temsilcimizi frenleyemedi ve çeyreğin son saniyesinde Pleiss ile isabet bulan Efes ilk çeyreği 20-06 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte üstünlüğü net bir şekilde yeniden ele alan Anadolu Efes, Micic’in yönlendiriciliğiyle oyunun kontrolünü elinde tuttu ve Moerman ile Larkin’in de devreye girmesiyle farkı çift hanelere çıkardı. Heurtel ile kıpırdanma çabasında olan Barcelona’nın şut ritmini bozan temsilcimiz, momentumu ele aldı ve çift haneli farkları koruyarak çok iyi top paylaştığı ilk yarıyı 39-52 önde tamamladı.

İkinci yarıya 9-0’lık Barcelona Lassa serisi ile başlandı. Efes hücumda organize olmakta zorlanırken Shane Larkin devreye girdi ve oyunu rölantiye soktu. 6-10 sayılık fark bandında ilerleyen mücadelede bir anda oyun üstünlüğünü yeniden ele alan ve Larkin liderliğinde farkı yeniden açan Efes, ilk yarıdaki görüntüsüne geri döndü. 17-0’lık seri yakalayan temsilcimiz, farkı 30 sayıya dayandırdı ve Larkin’in şahane geçirdiği çeyrek sonunda 57-84’lük üstünlük yakaladı.

Final çeyreğinde üstünlüğünü koruyan Anadolu Efes, farkı 30 sayının da üstüne çıkardı ve rotasyon yaptığı mücadelenin son çeyreğinde de oyun disiplininden kopmadı. Oyunu tam manasıyla domine eden Anadolu Efes, maçta şov yaptı ve bu harika mücadeleden 68-102’lik skorla galip ayrılarak saha avantajını yeniden ele geçirdi ve Final Four’a göz kırptı.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler