Turkish Airlines EuroLeague lideri Anadolu Efes, 21. haftada WiZink Center’da Real Madrid’e konuk oldu. Biz de TrendBasket olarak bu maçı yerinde takip ettik. Anadolu Efes, maçı 75-80 kazanarak yoluna devam etti.

Real Madrid ilk beşi: Facundo Campazzo – Gabriel Deck – Jaycee Carroll – Jeffrey Taylor – Walter Tavares

Anadolu Efes’in ilk beşi: Shane Larkin – Rodrigue Beaubois – Krunoslav Simon – Chris Singleton – Tibor Pleiss

Karşılaşmaya Facundo Campazzo’num önderliğinde başlayan Real Madrid, maç başında rakibine rahat sayı imkanı tanımadı. Shane Larkin Anadolu Efes’i sırtlarken ilk çeyrek 20-20 eşitlikle tamamlandı. İlerleyen bölümde Pleiss ve Buğrahan gibi farklı skor opsiyonlarını kullanan Anadolu Efes, Larkin’im devreye girdiği anlarda daha rahat bir oyun sergiledi. İlk yarı ise 40-43 temsilcimizin üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci yarıya da kontrollü giren Anadolu Efes, sertliği de yükseltip maçta kaldı. Real Madrid, bu dönemde oyunda kalmaya çalıştı. Sergio Lllull, üçüncü çeyrekte pota altı oyuncularını beslerken Chris Singleton üçüncü çeyrek sonunda etkili oyun sergiledi: 55-59

Shane Larkin’in durmak bilmeyen üç sayılarıyla birlikte Anadolu Efes, farkı dokuz sayıya kadar yükseltti. Real Madrid’in taraftarının desteğiyle maça tutunmaya çalıştığı dakikaları yine Shane Larkin‘in olağanüstü oyunuyla atlatan temsilcimiz, 03:30 kala farkı çift hücumda tuttu: 69-73.

Walter Tavares, maç sonunda savunmada fark yaratırken Anadolu Efes, bitirici vuruşu yine Larkin yaptı ve temsilcimiz 75-80 kazandı.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir