Amerika’da yılın erkek basketbol oyuncusu: Kevin Durant #NBA

Brooklyn Nets süper starı Kevin Durant, Amerika Birleşik Devletleri’nde yılın erkek basketbol oyuncusu seçildi.

Kevin Durant geçtiğimiz yaz Tokyo Olimpiyatları’nda milli takımla beraber kazandığı üçüncü altın madalyadan sonra USA Basketball tarafından yılın erkek basketbol oyuncusu ödülüne layık görüldü. Bununla beraber bu ödülü üçüncü defa kazanmış oldu. Daha önce 2010 ve 2016 yıllarında iki defa daha bu unvanı elde etmişti.

33 yaşındaki oyuncu bu ödüle layık görülmenin harika bir şey olduğunu söylerken, hislerini şu şekilde dile getirdi:

“Ülkenizi temsil etmek ve bunu dünyanın en iyi oyuncuları arasında yapıyor olmak bir şeref. ABD’yi basketbolda ve diğer sporlarda milli takım düzeyinde temsil eden çok büyük atletler var ve bunların arasındaki en üst seviye atletlerden birisi seçilmekten büyük bir şeref duyuyorum. Bu fırsat ve ödül için çok minnettarım.

USA Basketball CEO’su Jim Tooley ise yıldız oyuncu ile ilgili düşüncelerini şöyle açıkladı:

“Kevin bu yaz bize harika liderlik etti. Açık bir şekilde dünyanın en iyi basketbolcularından biri. Organizasyona gösterdiği bağlılık için ona karşı şükran doluyuz ve biz de ona bu ödülü takdim etmekten şeref duyuyoruz.”

Kevin Durant 2020 Tokyo Olimpiyaları’nda ABD’nin oynadığı 6 karşılaşmada da forma giymiş ve 20.7 sayı ortalamasıyla takıma liderlik etmişti. Ayrıca milli takımını altın madalyaya götürürken turnuvanın MVP’si seçilmeyi başarmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler