Alperen Şengün: ”İdolüm Nikola Jokic” #NBA

Houston Rockets‘ın 2021 NBA Draftı’nda 16. sıradan seçerek kadrosuna kattığı temsilcimiz Alperen Şengün, medya gününde bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

İlk olarak Yaz Ligi’ndeki performansını ve hazırlık dönemini değerlendiren Alperen, “Yaz Ligi benim için çok iyi geçti. Belki daha iyi olabilirdim, 4 maç oynadım. Elimden gelenin en iyisini yaptım. Hazırlık sürecimiz de çok iyi geçiyor. Takım arkadaşlarımla tanıştım. Herkes birbirini tanıyor. Bugün kampa başlayacağız, iyi çalışıyoruz ve genç bir takımız. İletişimimiz takım olarak çok iyi. Kendimizi sezona hazır hissediyoruz.” dedi.

Daha sonra yaz döneminde oyunun hangi alanları üzerine çalıştığını anlatan genç isim, “Şutumun üzerine çalışıyorum. Burada çok iyi bireysel koçlarımız var. Onlarla birlikte şutumu ve ayak oyunlarımı geliştirmeye çalışıyorum. Oyunuma hız kazandırmak ve atletizmim üzerine çalışıyorum.” dedi.

Houston’a adaptasyon sürecinin nasıl geçtiğinden de bahseden Alperen, “Yaz Ligi’nden beri 4 hafta Houston’da kaldım. Takım arkadaşlarımla birlikte çok rahatız. Kadrodaki herkes çok genç. Benim geçen seneki takımımda da herkes çok gençti. Burada da çok iyi bir iletişimimiz var. Ayrıca abimin burada arkadaşları var. Onlar da özellikle yemek konusunda yardımcı oluyorlar.” dedi.

Çocukken NBA’de oynama hayali kurup kurmadığı sorusuna ise Alperen, “Küçüklükten beri NBA izliyorum ve video oyunlarını oynuyordum. Şu anda video oyununda oynadığım insanlarla aynı takımdayım. Bu çok heyecan verici bir durum. Ligde şu anki favorim Nikola Jokic. Onu hem oyun stili hem de yaşam tarzı olarak kendime çok benzetiyorum. Onun gibi olmak isterim. Bir Avrupalı olarak başardığı şeyler çok büyük. Ben de onun gibi bir oyuncu olmak isterim ileride.” cevabını verdi.

Alperen, geçtiğimiz sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde En Değerli Oyuncu ödülünün sahibi olarak NBA draftlarına girmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler