Alperen Şengün: ”Hakeem Olajuwon ile tekrar çalışmayı çok isterim!” #NBA

NBA’deki temsilcilerimizden Alperen Şengün normal sezonun tamamlanmasıyla basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

NBA Batı Konferansı’nı son sırada tamamlayan Houston Rockets normal sezonu geçen gün noktaladı. Milli yıldızımız Alperen Şengün de sezon sonunda basın mensuplarının karşısına geçti. Beşiktaş’ta geçirdiği dönemden şimdiki takımına, çaylak sezonundan arkadaşlarına kadar birçok soruyu yanıtladı.

NBA’deki ilk sezonunu geride bırakan Şengün’e kendisini ne kadar rahat hissettiği sorulduğunda çok şey öğrendiğini söyledi:

”İlk geldiğimde çok yabancı hissediyordum kendimi buraya. Ama çok şey öğrendim geldiğimden beri. Bu sezon Beşiktaş’takinden daha farklı oynadık. NBA basketbolunu öğrendim diyebilirim. Gelecek sezon bunu daha fazla göstereceğim.”

Kendimi daha rahat hissediyorum

NBA’e adımını atmasının ardından hangi özelliğinin kendisini şaşırttığı sorusuna ise pas verme yönüyle cevap verdi:

”Geçen sene bu kadar etkili paslar vermiyordum. Çünkü geçen sene bu kadar yetenekli oyuncularla oynamadım. Tabii ki yeteneklilerle oynadım ama bu kadar değildi. Burada herkes yetenekli. Kendimi daha rahat hissettiğim için burada o pasları yapabildim.”

Takımdaki diğer çaylaklarla arasındaki iletişim sorulduğunda ise arkadaşlarından çok öğrendiklerinin altını çizdi:

”Onlardan dışarıdaki hayatı, kültürü öğrendim. Aynı zamanda çok fazla İngilizce kelimeler de öğrendim, çok yardımcı oldular. Josh ile iletişimimiz çok iyi. Benim ne yapacağımı biliyor, ben de onunkini. Jalen ile de aynı durumu yaşıyoruz.”

Avrupa’nın ardından NBA’e alışma sürecinin nasıl geçtiği sorulduğunda ise başlarda zorlandığını ancak All-Star arasından sonra rayların yerine oturduğunu söyledi:

”All-Star arasına kadar zorlandım. Ama sonrasında takımların sırası da belli olmuştu, rahatladım. Takımdaki koçlar da o özgüveni bize verdiler. O zaman daha rahat hissetmeye çalıştım.”

Hakeem Olajuwon ile çalışmayı çok isterim

Hakeem “The Dream” Olajuwon ile çalışmasından çok şey öğrenen Alperen bunu tekrarlama niyetinde:

”Bunu çok isterim ama bu yaz takvimim oldukça yoğun. Houston’a tekrar geleceğim ve eğer o da isterse ben tabii ki tekrar çalışmak isterim.”

Oyun tarzı ve nasıl özgüven kazandığı ile ilgili olarak da, ”Takım arkadaşlarımın desteği bana o özgüveni verdi. Şut çok çalışıyoruz. Büyük, güçlü oyuncular var ve bazı maçlarda şut atmam gerektiğini biliyorum. Bu sezon bunu öğrendim, gelecek sezon da bunu parkede göstereceğim.” ifadelerini kullandı.

Son olarak bu sezon playoff yarışında kimi desteklediği sorulunca iki takımın ismini verdi. Favori oyuncusu olarak da Joker’i gösterdi:

”Phoenix Suns ve Milwaukee Bucks’ı izlemeyi seviyorum. Geçen sene final oynayan bu iki takım benim favorilerim. Oyuncu olarak da favorim Nikola Jokic diyebilirim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler