Alperen Şengün, bir kez daha Yükselen Yıldızlar etkinliğine seçildi!

Milli oyuncumuz Alperen Şengün, bu yıl da NBA All-Star hafta sonunun parçası olacak.

17-19 Şubat tarihlerinde Utah’ta düzenlenecek olan 2023 NBA All-Star etkinliklerine sayılı günler kala Yükselen Yıldızlar organizasyonunun katılımcıları açıklandı. Milli yıldızımız Alperen Şengün, arka arkaya ikinci yılda da kadroda kendisine yer buldu.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da etkinlikte yedişer oyuncudan oluşan dört takım mücadele edecek. Bu takımlar; 11 çaylak, 10 ligde ikinci senesini geçiren oyuncu ve yedi G League oyuncusu arasında yapılacak draft sonrası oluşturulacak.

2023 NBA All-Star Yükselen Yıldızlar karması şu isimlerden oluşuyor:

Çaylak oyuncular & ligde ikinci yılını geçirenler 

Paolo Banchero, Jalen Duren, AJ Griffin, Jaden Ivey, Walker Kessler, Bennedict Mathurin, Keegan Murray, Andrew Nembhard, Jabari Smith Jr., Jeremy Sochan, Jalen Williams, Jose Alvarado, Scottie Barnes, Josh Giddey, Jalen Green, Quentin Grimes, Bones Hyland, Evan Mobley, Trey Murphy III, Alperen Şengün, Franz Wagner.

G League oyuncuları

Scoot Henderson, Sidy Cissoko, Mojave King, Kenneth Lofton Jr., Leonard Miller, Mac McClung, Scotty Pippen Jr.

Yükselen Yıldızlar etkinliği toplam üç maçtan oluşuyor olacak. 17 Şubat tarihinde oynanacak olan üç maçta önce iki yarı final müsabakası sahne alacak ve 40 sayıya ulaşan iki ekip adını finale yazdıracak. Final müsabakasında 25 sayıya ulaşan ilk takım ise organizasyonu şampiyon olarak tamamlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler