Alper Yılmaz ve Erdem Can, transfer çalışmaları hakkında konuştu

Anadolu Efes Genel Menajeri Alper Yılmaz ve başantrenörü Erdem Can, yeni sezon öncesi medyayla bir araya geldi.

Beş buçuk sezonluk Ergin Ataman döneminin ardından yeni yapılanmada takımın başına Erdem Can’ı geçiren Turkish Airlines EuroLeague ekibi Anadolu Efes, 2023/24 sezonu öncesi medya buluşması düzenledi.

Bugün düzenlenen medya buluşmasında açıklamalarda bulunan Anadolu Efes’in Genel Menajeri Alper Yılmaz ve başantrenörü Erdem Can, Doğuş Özdemiroğlu’nun sakatlığı ve alınacak oyuncular hakkında konuştu.

Erdem Can, Doğuş Özdemiroğlu’nun sakatlığı ve yerli oyunculara vereceği sorumluluk hakkında:

”Öncelikle Doğuş’un sakatlanma süreci bizi çok üzdü. Bundan dolayı çok üzgünüz çünkü daha sezon başlamadan önemli bir oyuncumuzu kaybetmiş durumdayız. Daha önce kulübe de söyledim. Ben, Türk oyuncuların daha çok sorumluk ve süre alacağı bir yapı kurmak istiyorum. ‘Neden biz de, başarılı olan Avrupa ve EuroLeague takımları gibi kendi yerli oyuncularımıza daha fazla sorumluluk ve şans vererek başarılı olmayalım ki?’ tarafındayım. Doğuş bu yüzden bizim önemli bir parçamızdı. Onu kaybediyor olmak bu sezon için hem ligde hem de EuroLeague’de bir ayağımızı kaybetmek gibi oldu. Doğuş’un sakatlığı sekiz ay gibi sürecek gibi duruyor.”

Doğuş Özdemiroğlu’nun rotasyonda yarattığı boşluğu doldurmak istediklerini söyleyen Erdem Can:

“Doğuş’un yerine rotasyonda gerekli cevabı verebilecek, sorumluluk alacak, aç, enerjisi yüksek bir isim çalışmalarımız sürüyor.” şeklinde konuştu.

Anadolu Efes Genel Menajeri Alper Yılmaz ise transfer çalışmaları hakkında konuştu. Yılmaz, uzun forvet ve pivot oynayabilecek bir 4.5 transferi için şu ifadeleri kullandı:

“Bir 4.5 transferi için arayışımız var ancak ince eleyip sık dokumak istiyoruz. Avrupa ve Türkiye piyasasında çok zorlandığımız bir dönemden geçiyoruz. Oyuncular NBA G-League’de kalmak, Çin’e gitmek istiyorlar. Yüksek para harcayan pazarlar var. Beğendiğimiz, gerçekten fark yaratabileceğine inandığımız bir isim bulursak parasal kısmı bir şekilde çözeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler