Alper Yılmaz, Anadolu Efes’in olası uzun transferi hakkında konuştu

Anadolu Efes Genel Menajeri Alper Yılmaz, uzun forvet/pivot pozisyonuna yapılması beklenen hamle hakkında konuştu.

Yaşanan değişimin ardından yeni sezona Koç Erdem Can önderliğinde girecek olan Anadolu Efes, uzun forvet ve pivot oynayabilen bir oyuncunun peşinde.

Maçkolik’in Hava Atışı programına konuk olan Alper Yılmaz, takviye ile alakalı transfer yapmış olmak için transfer yapmak istemediklerini dile getirirken şu şekilde konuştu:

”Arayışımız devam ediyor. Sadece transfer yapmış olmak için transfer yapmak istemiyoruz. ‘İhtiyacımız var, bu oyuncu boşta, hadi alalım’ demek istemiyoruz. Takımı değiştirebilecek ve pozitif bir katkı verebilecek bir isim istiyoruz. Tabii böyle isimleri isteyince onlar da ‘Biz bir NBA’i beklemek istiyoruz’ diyorlar. Üç oyuncuyla temas halindeyiz. Araştırmaya devam ediyoruz, bu arada bize öneriler de geliyor. Sonuçta hocamızın istemediği bir oyuncuyu almak istemiyoruz. Şu anki kadronun, hamle yapmasak da EuroLeague için yeterli olduğunu düşünüyorum. Belki sezon içerisinde ekleme yapabiliriz.”

Koç Ergin Ataman ile yollarını ayıran Efes, bu yaz döneminde Koç Erdem Can yönetiminde sekiz transfer yaptı.

Bu transferler:

Doğuş Özdemiroğlu, Erkan Yılmaz, Tyrique Jones, Derek Willis, Darius Thompson, Ercan Osmani, Burak Can Yıldızlı, Justus Hollatz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler