ING Basketbol Süper Ligi dördüncü hafta maçında Aliağa Petkim, evinde Frutti Extra Bursaspor’u ağırladı..

ING Basketbol Süper Ligi dördüncü maçında Aliağa Petkim, evinde Frutti Extra Bursaspor’u ağırladı. Mücadele sonunda galip gelen taraf  skorla ev sahibi ekip Aliağa Petkim oldu.

Maça daha iyi başlayan taraf ev sahibi Aliağa Petkim oldu. Karşılaşmanın ilk basketi de pota altından bulduğu basket ile Ian Hummer’dan geldi.  Bursaspor’un hücumda sorun yaşadığı maç başlangıcında ilk sayıları maçın yaklaşık üçüncü dakikasında Xavier Munford ile geldi. Çember yakınında çok etkili olan Aliağa Petkim, üstünlüğü erkenden ele aldı ve ilk çeyrek 30-11 Aliağa Petkim üstünlüğü ile sona erdi. İkinci çeyreğe Yiğitcan Turna’nın üçlük isabeti ile başlayan Aliağa Petkim, hücumdaki performansını sürdürdü. Farkı iyice arttıran ev sahibi ekip devreye 60-30 üstünlük ile gitti. Aliağa Petkim’de ilk devre sonunda üç oyuncu çift haneli skor üretirken Frutti Extra Bursaspor’da Xavier Munford ve Kenny Kadji 8 sayı ile öne çııkan isimler oldu.

Üçünü çeyrekte ilk sayılar Kendrick Ray ile Petkim’den geldi. Farkın bir ara 40’a kadar çıktığı üçüncü çeyrek skoru 85-54 sona erdi. Dördüncü çeyrekte de ilk sayılar ev sahibi ekip Aliağa Petkim’den geldi. Ev sahibi ekip, maçın sonuna kadar üstünlüğünü sürdürdü ve sahadan 108-80’lik skorla galip ayrıldı.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 30-11
  2. çeyrek: 60-30
  3. çeyrek: 85-54
  4. çeyrek: 108-80

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir