Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Dergisi’ne kaleme aldığı yeni yazısında Fenerbahçe Beko’ya değinmeyi de ihmal etmedi.

Başkan Ali Koç, gelecek sezon için gerçekleştirdikleri yapılanmadan bahsederken takımdan ayrılarak NBA’e giden Nicolo Melli ve Marko Guduric’in yeni maceralarının kendilerini gururlandırdığını belirtti.

Ali Koç’un Fenerbahçe Beko ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

“2018-19 sezonunu, yaşadığı birçok sakatlık sorunu nedeniyle istediği gibi tamamlayamayan Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın yeni sezona daha güçlü şekilde girmesi için birçok önemli transfer yapılmıştır. Avrupa basketbolunun son beş sezonuna damga vurmuş yıldız guard Nando De Colo’nun yanı sıra, 2011 NBA Draftı’nda ikinci sıradan seçilen ve Euroleague’de ilk yılını geçtiğimiz sezon Bayern Münih ile başarıyla geçiren uzun forvet Derrick Williams, takımımızın yeni oyuncusu oldu. Kendi jenerasyonunda Fransa basketbolunun en önemli oyun kurucularından biri olan Leo Westermann ile altyapımızdan yetişmiş olan ve yuvaya dönüş yapan Berkay Candan da ekibimize katıldılar.”

Kariyerlerine, dünya basketbolunun zirvesi olan NBA’de devam etme kararı alan Nicolo Melli ve Marko Guduric ise Fenerbahçe ismini NBA’de temsil eden sporcular arasına katılarak bizleri gururlandırdılar.

Basketbolun yanı sıra diğer amatör şubeler hakkında da konuşan Ali Koç, Fenerbahçe’nin bir spor kulübü olduğuna dikkat çekti ve şunları söyledi:

“Fenerbahçe’nin Türk sporunun lokomotifi olma misyonu doğrultusunda; başta basketbol ve voleybol olmak üzere tüm branşlarımızda da kulübümüzü zirveye taşıyacak, sezon sonu şampiyonlukları müzemize getirecek planlamalar yaptık ve adımlarımızı hayata geçirdik.

Takımlarımızın sezon sonunda, yarıştıkları tüm kulvarlarda elde edecekleri şampiyonluk kupalarıyla bizlere büyük gurur yaşatmalarını ve tarihimize eşsiz başarılar kazandırmalarını diliyorum.”


Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Fenerbahçe Dergisi’ne kaleme aldığı yazının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Onur Çelikten

Twitter: @mrcelikten - E-posta: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir