Alessandro Gentile: “Serie A’dan kimse benimle ilgilenmedi ve bunu not ettim”

Alessandro Gentile, İtalyan basınına konuştu.

Geçirdiği kaza sebebiyle basketbol sahalarından bir süre ayrı kaldıktan sonra geçtiğimiz ay İtalya 2. Lig ekibi Udine ile anlaşan ve kariyerini orada sürdürmeye karar veren Alessandro Gentile, Corriere di Bologna’ya kapsamlı bir röportaj verdi. Kazanın ardından yaşadığı süreç hakkında konuşan Gentile, Udine kariyerine dair de açıklamalarda bulundu.

“(Kaza sonrasında) Kendime süre anlamında bir sınır koymadım. Yalnızca bir gün geri dönüp basketbol oynama amacındaydım. Kazanın ciddi olduğunun farkındaydım ve bugün burada olmak dahi benim için bir zafer. Tekrar sahada olmaktan ve Udine forması giymekten mutluyum. Bir aydan fazla bir süredir Udine’deyim. Hala yavaş yavaş forma girmeye çalışıyorum. Ancak bu uzun bir süreç.”

“Başınıza böyle bir şey geldiğinde kendinizi, fikirlerinizi yeniden gözden geçiriyor ve önceliklerinizi düşünüyorsunuz. Hayatını basketbol aracılığıyla kazanmanın bir ayrıcalık olduğunu önceden de biliyordum ama şimdi benim için daha net ve bundan dolayı minnettarım.”

4 metrelik yükseklikten düştüğü kaza sonrasında omurunda çatlaklar meydana gelen ve zorlu bir tedavi süreci geçiren Alessandro Gentile, tüm bunlara rağmen şu an hayatına normal bir şekilde devam ettiğini ve yakında baba olacağını ifade ederken, Serie A takımlarına da sitemde bulundu.

“Mayıs’ta bir oğlum olacak. Tabii ki kötü bir kazadan geldim fakat dönüşümde Serie A’dan hiç kimse benimle ilgilenmedi. Bunu not ettim. Beni isteyen Udine oldu ve onlara bu sebeple teşekkür ediyorum.”

Gentile son olarak 2. lig macerası hakkında ise şunları söyledi:

“Hiçbir şeyi hafife almıyorum ve yetişmeye çalışıyorum. Taktiksel olarak alıştıklarımdan farklı şeyler keşfediyorum. Udine’nin amacı sonuna kadar gitmek ve ben de bunun için buradayım.”

30 yaşındaki oyuncu, alt ligdeki macerasına hızlı bir şekilde adapte olmayı başardı. Deneyimli isim, geçtiğimiz hafta oynanan RivieraBanca Rimini maçını 20 sayı, 13 ribaund ve 5 asistle tamamlayarak takımının galibiyete uzanmasına önderlik etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler