Zenit St. Petersburg Genel Direktörü Aleksandar Tserknovy, takımın altı kişiyle oynamasının imkansız olduğunu söyledi.

2020/21 Turkish Airlines EuroLeague’e Anadolu Efes ve FC Barcelona galibiyetleriyle etkili bir giriş yapan Zenit St. Petersburg, coronavirus vakalarıyla boğuşurken takımın 13 – 15 Ekim’de İspanya’da TD Systems Baskonia ve Valencia Basket ile oynayacakları mücadele öncesi İspanya’ya seyahat edemeyebilir.

Takımda sekizi oyuncu olmak üzere toplamda 13 coronavirus vakasının olmasının ardından hem EuroLeague’e hem de VTB Ligi yönetimine karşılaşmalarının ertelenmesi için talepte bulunan Rus temsilcisi, bu isteğe henüz bir cevap alamadı.

Yaşanan bu gelişmeler sonrası Zenit St Petersburg’ta Genel Direktör Aleksandar Tserknovy, Sports-Express’e açıklamalarda bulunurken şu ifadeleri kullandı:

”“Tabii ki de sahaya çıkıp oynamak istiyoruz fakat 6 kişiyle oynamak imkansız. Sağlıklı olan genç takımımızdan oyuncularla  en az 8 kişilik bir kadro çıkarabiliriz ancak bunu yapmaya hakkımız olduğunu sanmıyorum. Her gün yeni bir vakaya karşılaşıyoruz ve götürdüğümüz ekipten birinin COVID-19 çıkıp çıkmayacağı da belli değil. Bu sebeple gereken sayıyı bile ulaşamayabiliriz.”

Euroleague yönetimi eğer karşılaşmayı ertelemezse ve Zenit St Petersburg da İspanya’ya sekiz kişiden az oyuncuyla seyahat ederse, kurallar gereği Rus ekibi TD Systems Baskonia ve Valencia Basket karşısında 20-0 hükmen mağlup sayılacak.


Kaynak: Zenit St. Petersburg

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir