Akil Mitchell resmen Brose Bamberg’de #easyCreditBBL

Brose Bamberg, geçtiğimiz günlerde ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka’dan ayrılan Akil Mitchell ile sözleşme imzaladı.

Akil Mitchell, sezon başında katıldığı Pınar Karşıyaka’dan takımla yaşadığı problemler ve beklenen katkıyı verememesi sebebiyle karşılıklı anlaşarak sözleşme feshi yoluyla ayrılmıştı. Kendisine takım aradığı önceden de bilinen Mitchell, Almanya ekiplerinden Brose Bamberg’le resmi olarak anlaştı.

Takıma bir pivot eklentisi yapmak isteyen Brose Bamberg, aradığı oyuncuyu bulmuş oldu. Panama asıllı Amerikalı oyuncu yaptığı açıklamada: “Burada olduğum için çok mutluyum. Karşıyaka’da geçirdiğim zaman kolay değildi, bu yüzden kendimi tekrar kanıtlayabilme fırsatım olması güzel. Şu anki takımdan bazı eski Bamberg oyuncularını tanıyorum. Herkes bana takım hakkında çok iyi şeyler söyledi.”

Pınar Karşıyaka’yla sözleşme imzalamadan önce Yeni Zelanda, Fransa, İtalya ve İsrail’de de forma giymiş olan Mitchell, bu transferle birlikte kariyerine yeni bir ülke daha eklemiş oldu. 29 yaşındaki oyuncu, Brose Bamberg ile birlikte Avrupa’da yeniden kendini kanıtlamayı hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler