Ahmet Kandemir: ”Tarık Biberovic yönetmeliğe göre Türk statüsünde oynayamaz”

BSL‘de dün akşam Fenerbahçe Beko’ya mağlup olan Beşiktaş Icrypex’te Koç Ahmet Kandemir açıklamalarda bulundu.

ING Basketbol Süper Ligi’nin dokuzuncu haftasında dün akşam Fenerbahçe Beko – Beşiktaş Icrypex derbisi izledik. 82-74 skorla maçı kaybeden siyah beyazlılar, karşılaşmanın ardından itirazda bulundu. Başantrenör Ahmet Kandemir, Anadolu Ajansı’na verdiği röportajda resmi itirazlarını yaptıklarını açıkladı.

”Fenerbahçe Beko oyuncusu Tarık Biberovic yönetmeliklere aykırı olarak Türk statüsünde oynatılıyor. Bu konuda resmi itirazımızı yaptık.”

Tarık Biberovic’in Türk olmadığını ve 20 yaşındaki basketbolcunun BSL’de Türk statüsünde oynamaması gerektiğini söyledi. Sözlerine kendi takım oyuncusu Ercan Osmani’den örnekler vererek devam etti:

”Anne ve babası da Türk değil. Türk Milli Takımında oynama hakkı yok, Bosna Hersek Milli Takımında oynuyor. Geldiğinden beri yönetmeliklere aykırı olarak Türk statüsünde oynatılıyor. Türk Milli Takımı hakkı olmayan oyuncuya Türk statüsü veremezsin. Bizim oyuncumuz Ercan Osmani 15 yaşında Türkiye’ye gelmiş, Türk statüsü vermiyorsun. Tarık Biberovic yönetmeliğe göre Türk statüsünde oynayamaz. Fenerbahçe bize karşı altı yabancıyla oynadı. Türkiye Ligi’nde beş yabancıyla oynayabilirsiniz. Bize göre hükmen mağlubiyet olmalı.”

1 Yorum

  1. Koç Kandemir maçın kaybedildiğini gördükten sonra masaya gidip itirazda bulundu, Tarık’ın yerli statüsünde oynaması konusundaki düşüncelerinde haklı da olabilir ama bir maçı kaybettikten sonra o maçta süre almayan bir oyuncunun “evrak işleri” üzerinden galibiyet talebinde bulunmak yakışmadı bir basketbol adamına.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler