Ahmet Kandemir: “Salonu doldurup dolu taraftara karşı oynarsak daha iyi olacaktır” #BasketballCL

Kendi evinde EWE Baskets Oldenburg’u yenerek Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde bir üst tura yükselen Beşiktaş Icrypex’in koçu Ahmet Kandemir, açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Icrypex koçu Ahmet Kandemir, EWE Baskets Oldenburg mücadelesi ardından açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Icrypex’in EWE Baskets Oldenburg’u devirerek Play-in’e kalma hakkı kazandığı maçın ardından konuşan koç Ahmet Kandemir, şu açıklamaları yaptı:

“Birbirine çok yakın, herkesin birinci  ya da sonuncu olabileceği bir grupta yer aldık. Bence grupta birinci de olabilirdik ancak bugün kazanarak üçüncü bitirmeye hak kazanacağız. Şimdi, TOP16’da yer almak için Play-in oynayacağız ve rakibimiz yarın belli olacak. Şu ana kadar deplasmanda oynadığımız tüm maçları dolu salonlarda oynadık. İçeride oynadığımız üç maçta ise durum böyle olmadı. Beşiktaş Icrypex takımı, salonu doldurup dolu taraftara karşı oynarsa daha iyi olacaktır. Taraftarlar tarafından haklı eleştiriler olabilir fakat biz de destek bekliyoruz.” dedi.

Play-in turunda hangi rakibi karşısında görmek istediğine dair gelen soru üzerine ise koç Ahmet Kandemir, şu cevabı verdi:

“Karşı gruptan kimin geleceğinin bir önemi olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta ev sahibi avantajı karşı tarafta olacak ve turu geçmemiz için orada bir maç kazanmamız gerekecek.” diyerek sözlerini tamamladı.

Beşiktaş Icrypex’in yeni transferi Kenan Sipahi de maç hakkında şunları söyledi:

“Takımımı tebrik ediyorum. EWE Baskets Oldenburg çok zorlu bir rakip. Çok farklı ve hızlı bir basketbol oynuyorlar, ayrıca fizik güçleri de yüksek. Bugün iyi oynadık. Bu galibiyetin en önemli faktörü, kendi tempomuzu sahaya yansıtmamız oldu.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler