Ahmet Kandemir: “Oyunun geneline hakimdik” #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi açılış maçında dün akşam son şampiyon San Pablo Burgos’a mağlup olan Beşiktaş Icrypex’te Koç Ahmet Kandemir konuştu.

Maçın geneline hakim olduklarını ancak karar anlarında kötü oynadıklarını belirten Koç Ahmet Kandemir, son bölümdeki sportmenlik dışı faule de değindi.

Koç Kandemir’in açıklamaları şöyle:

“Öncelikle San Pablo Burgos’un son iki yıldaki Basketbol Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kutlarım. Çok büyük bir başarı. Biz yetenekli oyunculardan kurulu fakat biraz geç toplanıp hazırlık döneminde birlikte olamayan bir takımız. Geçen sezonki kadromuzdan çok oyuncu kaybettik. Bu maçta iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Oyunun genelinde hakim olan taraf bizdik. Son çeyrekte özellikle sportmenlik dışı faulle birlikte oyunun ivmesi tamamen değişti. Hakemlerin oyunun genelinde tekrar izleyebileceği çok pozisyon oldu ama onlar sadece orada gitti. Final periyodunda rakibimiz de çok iyi yüzdeyle attı. Onları daha iyi savunabilirdik, yapamadık. Arka arkaya üçlüklerden sonra ivmemiz ve moralimiz düştü. Bu da oyunumuza da yansıdı. Maçın ilk 36 dakikalık kısmını iyi, karar kısmını ise kötü oynadığımızı düşünüyorum. Son beş dakikayı iyi oynayan taraf Burgos’tu. Rakibimizi tebrik ediyorum.”


Kaynak: Basketbol Şampiyonlar Ligi YouTube

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler