Adrien Moerman: “Amacım konfor alanımdan çıkmaktı”

Yeni sezonda AS Monaco forması giyecek olan Adrien Moerman, Monaco Tribune’e konuştu.

Anadolu Efes ile olan dört yıllık birlikteliğine nokta koyan Adrien Moerman, gelecek sezondan itibaren AS Monaco forması giyecek. Yedi yıl aranın sonrasında ülkesine geri dönen Moerman, Monaco Tribune’a verdiği röportajda Efes kariyerinden, Monaco tercihinin arkasında yatan gerekçelerden ve Fransa Ligi’nin geldiği seviyeden söz etti.

“Kendine büyük hedefler koyan bir takıma katıldığım için mutluyum. Bu sezon benim için yeni bir takımda yeni bir mücadele olacak. Yavaş yavaş, takıma yeni katılanlar ve önceden burada olanlar arasında bir denge kurmaya başlıyoruz.”

“Çok iyi uyum sağladığımı düşünüyorum. Aynı kulüple dört yıl geçirdikten sonra kolay değil. Her şey benim için yeni, bir kulüp keşfediyorum.”

Adrien Moerman, rotasını Anadolu Efes’ten AS Monaco’ya döndürmesinin sebebini dile getirirken, hala kazanmaya aç olduğunu da belirtti:

“Amacım aynı ekiple dört yıl geçirdikten sonra konfor alanımdan çıkmak ve kendime yeni bir meydan okuma yaratmaktı. Ben de Fransa’ya dönmek istiyordum. Bu maceranın bir parçası olmaktan ve kulübün tarihini yazmaya çalışmaktan gurur duyuyorum.”

“Türkiye’de her şeyi kazandığım doğru. Kariyerimin en iyi dört yılı. Ancak hala unvanlar için can atıyorum.”

Moerman, son olarak 2014-15 sezonunda yer aldığı Fransa Ligi’nin çok geliştiğini ve İspanya ile birlikte Avrupa’nın en büyük iki liginden biri olduğunu söyledi:

“Lig çok gelişti. İspanya ile birlikte Avrupa’nın en güçlüsü. Bu fiziksel ve atletik ligde gelişmek benim için bir meydan okuma. Bu ligde yetişen birçok oyuncu NBA’in yolunu tutuyor. Fransız basketbolu ilerliyor ve bundan gurur duyuyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler