Adam Silver, Ja Morant ile ilgili verilecek karar hakkında konuştu!

Adam Silver, Ja Morant’e verilecek ceza hakkında konuştu.

NBA komisyoneri Adam Silver, son dönemin olay ismi Ja Morant hakkında açıklamalarda bulundu. Morant’e verilecek ceza hakkında konuşan Silver, NBA Finalleri oynandığı sırada cezanın açıklanmayacağını söyledi.

“Nasıl bir cezanın uygun olduğunu değerlendirirken hem önceki hem eylemlere hem de bireysel olarak oyuncunun geçmişine bakarız. Bununla beraber davranışın ciddiyetine de bakarız. Bunların hepsini hesaba katarız. İşin belli bir matematiği yok. Günün sonunda benim ve meslektaşlarımın takdirine kalıyor.”

“Zamanlama açısından ise durumla alakalı ilk bilgiyi aldığımızda bu yana oldukça fazla ek bilgi ortaya çıkardık. Muhtemelen sonucu şimdi de açıklayabilirdik ancak şu anda oynanan Final serisindeki oyuncular ve takımlara haksızlık olurdu. Oyuncular Sendikasının da bizimle aynı fikirde olduğunu düşünüyorum.”

Morant’in çevresine de değinen Silver, oyuncu için daha düzgün şartlar oluşturulması gerektiğini söyledi.

“Ja’nın davranışlarını değiştirmesi için daha ne yapmamız gerekiyor, bilmiyorum. Ja’nın etrafındakilerin ve Memphis Grizzlies’in, ilerleyen zamanlarda Ja için daha düzgün şartlar oluşturması lazım.”

“Sezon dışında olduğumuzu düşünürsek Ja, şu anda Memphis Grizzlies tarafından süresiz olarak uzaklaştırılmış olduğu için önümüzdeki birkaç hafta içinde zaten hiçbir şey değişmeyecekti.”

“Şu anda kamuoyuna yapılacak herhangi bir açıklamayı beklemeye almak mantıklı gözüküyor ve Finallerin ardından kararımızı açıklayacağız.”

İlk olarak Indiana Pacers kafilesine lazerli silah doğrultan daha sonra 17 yaşındaki bir çocuğa şiddet uygulayarak silah doğrultan Morant, Memphis’te bir mağaza çalışanını da tehdit etmişti. Bu olayların ardından takımdan bir süre uzaklaştırılan genç oyuncu, tedavi aldığını açıklayarak parkelerden uzak kalmıştı.

Tüm bu olayların ardından sahalara dönen 23 yaşındaki basketbolcu, bir skandala daha imza attı. Morant, geçtiğimiz günlerde Instagram’da bir canlı yayında yine silah gösterdi. Memphis Grizzlies yönetimi ise oyuncuyu tüm takım aktivitelerinden uzaklaştırdı. Ja Morant’in büyük bir ceza alacağı tahmin ediliyor.

Oyuncunun alacağı cezanın yarım sezondan daha fazla olabileceği düşünülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler