ABA Lig koçlarına Yaz Ligi kancası!

Adriyatik Ligi ve Sırbistan Ligi’nin iki önemli koçu Aleksandar Dzikic (Partizan) ve Dejan Milojevic (Mega Leks) NBA Yaz Ligi’nde mücedele edecek takımların teknik kadrosunda görev yapmak üzere davet aldılar.

Dejan_Milojevic3-640x400

Basketbol gözlemcisi Vedran Modric ve YugoBasket twitter hesaplarının duyurularına göre geçtiğimiz sezon Partizan Baş Antrenörlüğü görevinde bulunan Aleksandar Dzikic‘in, Toronto Raptors‘ın yaz ligi teknik ekibine dahil olacağı öğrenilirken, geride kalan sezonu Mega Leks koçu olarak tamamlayan Dejan Milojevic‘in ise Atlanta Hawks‘ın teknik ekibine dahil olması bekleniyor.

Partizan’da kötü başlayan sezon devam ederken Petar Bozic’in yerine göreve gelen Aleksandar Dzikic, takımına oynattığı göze hoş gelen doğru basketbol ile dikkatleri üzerine çekmişti. Dzikic’in ardından ivme yakalayan Partizan, Adriyatik Ligi’ni beşinci sırada tamamlayıp play-off dışında kalsa da Sırbistan Ligi ve Radivoj Korac Kupası‘nda (Sırbistan Kupası) final oynama başarısı göstermişti.

Mega Leks’in başında genç oyunculardan kurulu kadrosuyla Adriyatik Ligi‘nde normal sezonu dördüncü sırada tamamlayarak play-off’a kalma başarısı gösteren ve takımına final oynatan Dejan Milojevic, takımına Sırbistan Ligi’nde de başarılı sonuçlar kazandırmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler