A Milli Takım, Finlandiya’yı kovaladı; son vuruşu yapamadı |

Sardunya Basketbol Turnuvası’nda Finlandiya ile karşılaşan A Milli Takım, ilk yarısını 17 sayı geride kapattığı maçta ikinci yarıda gösterdiği performansıyla farkı eritse de sahadan 93-88 mağlubiyetle ayrıldı.

Finlandiya’da 15 sayı üreten Eric Murphy ile potamıza 12 sayı bırakan Jamar Wilson, göze çarpan isimler olurken Türkiye’de Cedi Osman, Bobby Dixon ve Semih Erden üçlüsü toplam 53 sayı buldu.

Karşılaşmada açılışı yapan taraf A Milli Takım oldu. Cedi Osman’ın üçlüğü maç başında Türkiye’yi öne geçirdi (3-0). Reaksiyon göstermekte zorlanmayan Finlandiya, Gerald Lee Jr. ile skor üstünlüğünü ele aldı (3-4). Jamar Wilson’ın da devreye girmesiyle üstünlüğü ele alan Finler, periyot ortasında farkı 6 sayıya çıkardı (11-19). Oyunu kontrolünde tutan Finlandiya, ilk 10 dakikaya 19-25 önde geçti.

Savunmada büyük sıkıntılar yaşadığımız sırada sahneye çıkan Sasu Salin, arka arkaya bulduğu iki üçlüğüyle 27-45‘e getirdi. Eric Murphy’nin üstün oyunu Finlandiya’nın farkı dengede tutmasına kolaylık sağlarken A Milli Takım, hücumda kendisini göstermedi. Soyunma odasına 37-54 Finlandiya üstünlüğüyle gidildi.

@ItalBasket

Karşılaşmanın ikinci yarısına Bobby Dixon önderliğinde daha sıkı bir şekilde başlayan ekibimiz, periyot başında farkı 14 sayıya düşürdü (40-54). Dört kısalı beşiyle rakibinin savunmasını zorlayan Türkiye, daha temaslı bir basketbol ortaya koydu. Rakibini bu dakikalarda bunaltan ve tam saha baskı uygulayan A Milli Takım, geçiş hücumlarından bulduğu sayılar ve dış isabetlerle skoru 55-62′ye getirdi. Milliler, oyuna biraz daha üstünlüğünü koyarken Finlandiya, son 10 dakikaya 64-69 önde girdi.

Furkan Korkmaz’ın enerjisiyle geri adım atmayan A Milli Takım, uzun bir süre sonra farkı tek hücuma indirdi (68-71). Temponun yükseldiği son bölümde iki takım da hızlı hücumlarla birbirlerinin potasına gitmeye denedi. Sahneye çıkan tecrübeli isim Teemu Rannikko kritik üçlüğüyle skoru 71-77‘ye getirdi. Kıyasıya geçen son dakikalarda üstünlüğü eline alan Finlandiya, sahadan 88-93 galibiyetle ayrıldı.


Maçın İstatistikleri 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler