Geri1 of 3

Yeşil Giresun pes etmedi!

Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasının ilk gününde Yeşilgiresun Belediyespor, ligin bir diğer Karadeniz ekibi Trabzonspor Medical Park’a Hayri Gür Spor Salonu’nda konuk oldu. Çekişmenin had safhada olduğu karşılaşmada gülen taraf 85-89 skorla deplasman ekibi Yeşil Giresun oldu ve ligde ikide iki yaptı. Ev sahibi Trabzonspor ise ikinci haftada da galibiyetle tanışamadı. 

Yeşil Giresun Belediyespor’un ilk beşi: Ricky Ledo-Malcolm Armstead-Anthony Gill-Doğuş Özdemiroğlu-Rasid Mahalbasic

Trabzonspor Medical Park’ın ilk beşi: Dwight Hardy-Malcolm Lee-Julian Wright-Caleb Green-Erol Can Çinko

Karşılıklı kaçan atışlarla başlayan maçta perdeyi açan oyuncu Trabzonspor’dan Malcolm Lee oldu (2-0). Rakibine karşı hücumda etkili başlayan Trabzonspor, Dwight Hardy ve Malcolm Lee önderliğinde 6-0 lık bir seri yakalayarak farkı 7 sayıya çıkardı (8-1). Okben Ulubay ve Malcolm Armstead ile ayakta kalmaya çalışan Yeşilgiresun, ilk periyotun bitmesine 5 dakika kala öne geçti (13-14). Baş başa geçen ilk periyotta çift hanelere ulaşan ilk isim Yeşil Giresun’un genç ismi Okben Ulubay olurken Trabzonspor, Julian Wright ile karşılık verdi ve çeyrek 22-25 tamamlandı.

İkinci çeyrekte hücum anlamında tıkanan Trabzonspor’a karşı Yeşilgiresun, üst üste bulduğu sayılarla farkı açmaya başladı (24-31). Çeyrek ortası açılan farkı tekrar kapatan Trabzonspor, ilk yarının bitimine 3 dakika kala maçtan kopmadı ve maça tekrar ortak oldu. Trabzonspor, çeyreğin sonlarında ise Malcolm Armstead’i durdurmakta zorlandı ve ilk yarıyı 7 sayı geride tamamladı. (38-45)

Maçın üçüncü çeyreğine üstün başlayan taraf Yeşil Giresun olurken Trabzonspor, savunmada büyük sorunlar yaşadı. Yeşilgiresun’un üçlüklerine karşılık veremedi. Ricky Ledo’nun arka arkaya 7 sayı bulmasıyla fark, çeyrek ortasında maçtaki en yüksek halini alarak 15 sayıya kadar yükseldi (38-53). Trabzonspor çeyrek sonlarında bir kez daha toparlansa da maçın son çeyreğine 11 sayı geride girdi (52-63).

Dar rotasyonuyla son çeyreğin genelinde rakibine karşı zorlanan Giresun, Ricky Ledo ve Anthony Gill’in beşer faul yapıp oyundan çıkmasıyla sayı üretmekte zorlandı, farkı korumakta güçlük çekti. Fiziksel anlamda zorlanan Giresun’a karşı tekrar ayağa kalkan Trabzonspor maçın bitimine 4 dakika kala farkı tekrar 7 sayıya indirmeyi başardı (62-69). Bu dakikalarda oyundan iyice düşmeye başlayan Giresun, Okben Ulubay ve Emircan Koşut gibi sıcak kanlarıyla ayakta durmaya çalıştı fakat Trabzonspor ivmeyi bir anda kendi tarafına çekerek maçın bitimine 01:35 kala Stefan Moody’nin üçlüğüyle eşitliği sağladı (71-71). Maçın son 5 saniyesine 3 sayı farkla giren Trabzonspor, Okben Ulubay’ın üçlüğünü durduramadı ve karşılaşma uzatma devresine gitti.

Kıran kırana başlayan uzatma devresinde sazı tekrar eline alan Okben Ulubay bulduğu sayılarla farkı 2 dakika kala iki hücuma çıkardı (81-85). Trabzonspor’da bu dakikalar içinde sahneye çıkan Duşan Cantekin farkı aşağıya çekmeye çalışsa da Doğuş Özdemiroğlu’nun kendisine yapılan taktik faulü 2/2 atması ile birlikte fark tekrar iki hücuma çıktı (85-89). Malcolm Lee’nin son atışı kaçırmasıyla birlikte Yeşilgiresun karşılaşmayı 85-89 kazanmasını bildi.

Geri1 of 3

Yeşil Giresun pes etmedi!

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir