40 Dakika’nın bu haftaki bölümünde Koç Erman Kunter’i konuk ettik! | #podcast

Can Pelister ve Onur Coşkun, 40 Dakika’nın yeni bölümünde şu sıralar Fransa Birinci Basketbol Ligi’nde (LNB Pro A) Le Mans’ı çalıştıran, Türk basketbolunun önemli isimlerinden tecrübeli antrenör Erman Kunter’ı konuk etti. Sayın Kunter’in değerli görüşleriyle katkıda bulunduğu programda ayrıca Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nde dün akşam oynanan karşılaşmalar, Galatasaray Odeabank’ın Bruno Fitipaldo, Darüşşafaka Doğuş’un ise Ante Zizic hamlesi masaya yatırılırken Dairis Bertans’ın Daçka performansı da peşinde getirdiği soru işaretleriyle birlikte ele alındı.

 

2 YORUMLAR

  1. Podcat’ı dinledikten sonra Sn. Kunter’in neden kendi ülkesinde değil de başka bir ülkede büyük hizmetler verdiğini açık bir şekilde anlayabiliyoruz …. Avrupa ve NBA çapında önemli oyuncularda ciddi emekleri olan birinin kendi ülkesinde dikkate alınmaması zihniyet ve kültür yoksunluğudur…. Sn. Kunter’in sık sık nezaketi elden bırakmamak adına “yanlış anlaşılmasın” ifadelerini kullanması da manidar ! Bulunduğumuz nokta itibarı ile gerçekler karşısında alınacak veya üzülecek olan yönetici yada koç veya herkimse alınsın/üzülsün… Ülkenin kaynakları ve yetenekli jenerasyonları yitip giderken kim üstüne alınacaksa alınsın…. DEVLETLERDE ÜLKE KAYNAKLARINDAN SPORA YAPILAN YATIRIMLAR DEVLETLERİN ÖNCELİKLE KENDİ GENÇLİĞİ VE ULUSLARARASI PRESTİJİ İÇİNDİR. Peki mevcut şartlarda biz bunun neresindeyiz? Kulüplerimizin mevcut şartlardaki Avrupa başarıları ülkemize/gençliğimize/basketbolumuza kalıcı olarak ne bırakacak?

  2. Podcat’ı dinledikten sonra Sn. Kunter’in neden kendi ülkesinde değil de başka bir ülkede büyük hizmetler verdiğini açık bir şekilde anlayabiliyoruz …. Avrupa ve NBA çapında önemli oyuncularda ciddi emekleri olan birinin kendi ülkesinde dikkate alınmaması zihniyet ve kültür yoksunluğudur…. Sn. Kunter’in sık sık nezaketi elden bırakmamak adına “yanlış anlaşılmasın” ifadelerini kullanması da manidar ! Bulunduğumuz nokta itibarı ile gerçekler karşısında alınacak veya üzülecek olan yönetici yada koç veya herkimse alınsın/üzülsün… Ülkenin kaynakları ve yetenekli jenerasyonları yitip giderken kim üstüne alınacaksa alınsın…. DEVLETLERDE ÜLKE KAYNAKLARINDAN SPORA YAPILAN YATIRIMLAR DEVLETLERİN ÖNCELİKLE KENDİ GENÇLİĞİ VE ULUSLARARASI PRESTİJİ İÇİNDİR. Peki mevcut şartlarda biz bunun neresindeyiz? Kulüplerimizin mevcut şartlardaki Avrupa başarıları ülkemize/gençliğimize/basketbolumuza kalıcı olarak ne bırakacak?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler