29. Albert Schweitzer Turnuvası bu hafta Almanya’da başlıyor. Almanya’nın Mannheim ve Viernheim şehirlerinin ev sahipliği yapacağı turnuva, 31 Mart – 7 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecek. Gençler seviyesinde Avrupa’da düzenlenen en prestijli turnuvalardan biri olan Albert Schweitzer Turnuvası’na biz ise 2000 doğumlu oyuncularımız ile katılıyoruz ancak kadromuzda 2001 doğumlu Tarık Sezgün – Mustafa Kurtuldum ikilisi de yer alıyor.

Bu arada 2018 Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası için de hazırlıklarını sürdüren U18 Genç Erkek Milli Takımımız, İstanbul’da toplandı. 30 Mart Cuma gününe kadar İstanbul’da antrenmanlarını yapacak olan Ay Yıldızlılarımız, ardından 29. Albert Schweitzer Turnuvası’na katılmak üzere Almanya’ya gidecek. 29. Albert Schweitzer Turnuvası’nda Ay Yıldızlılarımız, A Grubu’nda yer alacak ve ev sahibi Almanya’nın yanı sıra; Avustralya, İsrail, Arjantin ve Japonya ile karşılaşacak. B Grubu’nda ise Mısır, Çin, ABD, Fransa, İtalya ve Rusya mücadele edecek.

İki yılda bir düzenlenen turnuvaya, 2016 yılında 1998-99 doğumlu oyuncularımız ile katılmış ve turnuvayı altıncı sırada tamamlamıştık.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir