U18 Genç Milli takımımız 26 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında Almanya’nın Mannheim kentinde düzenlenecek olan Albert Schweitzer Turnuvası’na katılacak. 

Her iki yılda bir Almanya’nın Mannheim kentinde düzenlenen U18 kategorisindeki turnuvaya ülkemiz 1998 ve 1999 jenerasyonlarının en önemli oyuncularından oluşan oyuncu kadrosu ve bu seviyede daha önce 2 turnuvada asistan koçluk görevi yürütmüş olan Onur Çetin‘in yönetimi ile temsil edilecek. Millilerimiz organizasyonun A grubunda ev sahibi Almanya’nın yanı sıra, Sırbistan, Arjantin, Japonya ve Avustralya ile karşılaşacak. B Grubu’nda ise son şampiyon İtalya’nın yanı sıra, son finalist ABD ve Fransa, Mısır, Çin ile Yunanistan mücadele edecek.

TBF resmi site.

TBF resmi site.

Ay – Yıldızlılarımız Turnuvanın ilk gününde TSİ 18:15‘te Arjantin ile karşılaştıktan sonra turnuvanın ikinci gününde TSİ 16:00‘da Sırbistan, 28 Mart günü TSİ 21:30‘da da ev sahibi Almanya ile karşı karşıya gelecek. 30 ve 31 Mart günlerinde sırasıyla Avustralya ve son maçında da Japonya ile aynı saatte (TSİ 18:45′te) mücadele edecek olan millilerimiz grup aşamasını tamamlamış olacak.

Turnuva ilk tur maç programı:

AST Fikstur

Cengizhan Muratoğlu

Türk ve Yugoslav basketbolu, altyapılar hakkında her şey... twitter: @muratogluc

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir