27. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı müzesine götüren takım Fenerbahçe Öznur Kablo oldu!

Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde düzenlenen 27. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası mücadelesinde Fenerbahçe Öznur Kablo ile Çukurova Basketbol kupa savaşı verdi.

TrendBasket’in de yerinden takip ettiği mücadelede ilk çeyrekte Fenerbahçe Öznur Kablo, sahaya hakim olan taraftı. 5 – 0’lık seriyle başladığı maçın son iki dakikasına girerken skorda 14 – 14 dengeyi gören Fenerbahçe, Olcay Çakır’ın sayılarıyla başlayan 9 – 0’lık önemli bir seri yakaladı. Kalan sürede rakibine sayı atma şansı vermeyen sarı lacivertli takım, kupa mücadelesinde ilk çeyreği 23 – 14 önde tamamladı. Fenerbahçe Öznur Kablo ikinci periyoda da 4 – 0’lık seriyle başlarken Çukurova Basketbol’da ilk sayılar Rodriguez Manso’dan geldi. İlk çeyreğin sonunda yakaladığı enerjiyi devam ettiren sarı lacivertli ekip, kısa sürede skoru 35 – 20, farkı da 15 sayı yapmayı başardı. Rakibinin etkili hücumları karşısında cevap veremedikçe oyunda kalmaya zorlanan Çukurova Basketbol, aradaki fark atışını durduramadı. İstediği gibi bir çeyrek geçiren Fenerbahçe, soyunma odasına 47 – 26 skorla önde giden taraf oldu.

Fenerbahçe Öznur Kablo oyununun hakim olduğu bir ilk yarının ardından ikinci perdenin açılışı daha dengeli geçti. Üçüncü çeyrekte yaklaşık son 1:30 dakikaya kadar periyot skoruna denge hakimken Alina Iagupova’nın üç sayılık basketiyle eşitlik bozuldu. Kalan süre içerisinde rakibine iki kez faul yaptıran Çukurova Basketbol, serbest atış çizgisinden eli boş dönmeyip bir de üç sayı isabeti bulunca skoru 67 – 50‘ye çekti. 17 sayılık avantajla final periyoduna giren sarı lacivertli takım, skorsuz geçen ilk iki dakikanın ardından Tuğçe Canıtez ile hanesine sayı yazdı. Düşük skorlu geçen son çeyreği 19/12 tamamlayan Fenerbahçe Öznur Kablo, 86 – 62 skorla 27. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın sahibi oldu.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 23 – 14
  2. çeyrek: 47 – 26
  3. çeyrek: 67 – 50
  4. çeyrek: 86 – 62

Dilara Durmuş

Koordinatör, İletişim: [email protected]

Website: https://trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir