25 yaşındaki Frankie Ferrari basketbol kariyerini sonlandırdı #BBL

Brose Bamberg‘de forma giyen 25 yaşındaki Frankie Ferrari, basketbol kariyerini noktaladığını açıkladı.

Bu Eylül ayında Alman takımlarından Brose Bamberg’in yolunu tutan Frankie Ferrari, takımdan sözleşmesinin feshedilmesini isteyerek basketbol hayatına son verdi. Bu ani kararı vermesindeki en önemli sebep ise yaşadığı sağlık problemleri.

Oyuncusunun isteğine karşı çıkmayan Brose Bamberg, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada gerekli işlemlerin yapıldığını ve eski oyuncusunun ülkesine dönüş yolunda olduğunu bildirdi.

Koç Johan Roijakkers ani gelişen takımdan ayrılmayla ilgili, ”Frankie’nin kararından çok pişmanım. Bizimle geçirdiği haftalarda bize sadece sahada değil, saha dışında da çok uygun olduğunu gösterdi. Yine de elbette kararını kabul ediyor ve ona geleceği için en iyisini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Frankie Ferrari’nin son sözleri ise şöyle:

”Geçen ay beni ağırladıkları için tüm Brose organizasyonuna teşekkür etmek istiyorum. Bamberg’de takım arkadaşlarım, koçlarım ve takımın geri kalanıyla geçirdiğim zamandan gerçekten keyif aldım. Antrenör Johan ile çalışmaktan gerçekten keyif aldım. Şimdi hayatımın bir sonraki bölümünü sabırsızlıkla bekliyorum. Herkese gelecek için bol kazançlar dilerim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler