25. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı maçı için Yakın Doğu Üniversitesi ve Fenerbahçe, Gaziantep’te karşı karşıya gelirken Yakın Doğu, sahadan 75 – 59 galip ayrıldı.

Karşılaşmaya iki ekip de dengeli başlarken ilk dört dakikada takımlar sayı üretmekte zorlandı. İlk bölüm 2-4 Fenerbahçe’nin üstünlüğüyle geçildi. İlk altı dakika sonunda ise Yakın Doğu skoru 9-8 yaparak maçta ilk defa öne geçti. Fenerbahçe çeyreğin bitimine iki dakika kala 9-12 ile tekrar öne geçse de kalan bölümde etkisini tekrar artıran Yakın Doğu ilk çeyreği 13 – 12 önde bitirdi.

İkinci çeyrekte ilk iki çeyrek 17 – 17 eşitlikle geçildi. Devamında 7-0lık seri yakalayan Fenerbahçe, skoru 17-24 yaptı. İlk yarının bitimine iki dakika kırk beş saniye kala durum bu kez 28 – 28‘de eşitlendi. Kalan sürede ise etkili olan Yakın Doğu, soyunma odasına 39 – 31 önde gitti.

Twitter: @fenerbahce

Twitter: @fenerbahce

Üçüncü çeyreğe iki takım da eşit güçte başlarken Yakın Doğu, ilk dört dakikayı 43-33 önde geçti. Devamında Fenerbahçe kısa süreliğine farkı tek haneye indirse de çeyreğin sonuna doğru oyun kontrolünü eline alan Yakın Doğu, kademeli olarak farkı açmaya başladı. Çeyreğin son dakikasına 56-39 önde girdi. Son çeyreğe ise Yakın Doğu’nun 18 sayılık üstünlüğüyle girildi: 59 – 41

Üçüncü çeyrekte açılan farkla Fenerbahçe’nin oyun konsantrasyonu dağıldı ve çeyrek boyunca açılan fark korundu. Karşılaşma 75 – 59 Yakın Doğu’nun üstünlüğüyle tamamlandı ve Kıbrıs temsilcisi 2017 yılında bir kupayı daha müzesine götürdü.

Yakın Doğu Üniversitesi’nde Mc Bride 33 dakika sahada kalırken, 21 sayı, üç ribaund ve iki asistle oynadı. Fenerbahçe’de ise Verameyenka, 32 dakikada 13 sayı, dokuz ribaund ve bir asist üretti.

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir