24. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın sahibi Hatay Büyükşehir Belediyespor!

24. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası, Lig ve Kupa şampiyonu Fenerbahçe ile Lig finalisti Hatay Büyükşehir Belediye arasında düzenlenirken Ankara Spor Salonu’nda oynanan maçı …. kazandı ve 24. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupasını müzesine götürdü.

Fenerbahçe’nin ilk beşi: Birsel Vardarlı Demirmen, Anastasiya Verameyenka, Alexandria Quigley,Esra Ural, Shekinna Paries

Hatay Büyükşehir Belediyespor’un ilk beşi: Courtney Paris, Katsiaryna Snytsina, Natalie Hurts, Marina Bas, Bahar Öztürk

Karşılaşmaya Birsel Vardarlı Demirmen üç sayılık basketi ile başlayan Fenerbahçe sonrasında gelen Hatay ataklarında Natalie Hurst ve Bahar Öztürk’ün sayıları engel olamayınca 8-5 geriye düştü.  Tuğçe Canıtez’in üç sayılık basketi ile tekrardan oyuna dönen Sarı-Lacivertli ekibe Marina Bas ile cevap veren Hatay Büyükşehir Belediyespor ilk çeyreği 10-8 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Natalie Hurst’un sayıları ile başlayan Hatay ekibi Katsiaryna Snytsina’nın da skora katkıda bulunması ile farkı 7 sayıya kadar çıkardı. (20-13) Bu dakikadan sonra Anastasiya Verameyenka ile sayılar bulan Fenerbahçe önce farkı iki sayıya kadar indirmesine rağmen Hatay Büyükşehir Belediyespor soyunma odasına 24-23 önde girmeyi başardı.

TrendBasket / Mert İşleyen
TrendBasket / Mert İşleyen

Üçüncü çeyrek karşılılı basketler ile başlarken takımlar çeyreğin bitimine 6 dakika 28 saniye kalaya 28-28 eşitlik ile girdi. Bu dakikadan sonra tam bir Hatay fırtınası başlarken Marina Bas’ın sayıları ile önderlik ettiği ekip 11-0’lık seri yakaladı ve bir anda skorda 38-27 öne geçti. Çeyreğin son bölümünde Birsel Vardarlı Demirmen ile sayılar bulan Fenerbahçe farkı tek hanelere indirmesine karşın son çeyreğe Hatay Büyükşehir 42-34 üstün girmeyi başardı.

Şampiyonun belli olacağı son 10 dakikaya takımlar karşılıklı sayılar ile başlarken Hatay Büyükşehir, Bahar Öztürk ile farkı arttırmaya çalıştı. Fenerbahçe buna karşılık olarak Alexandria Quigley sayıları bularak oyuna tutunmaya çalışırken Hatay Büyükşehir Belediye son 7 dakika 12 saniyeye 47-39 önde girdi. Bu dakikadan sonra Fenerbahçe, Tuğçe Canıtez ile sayılar bulurken farkı beş sayıya kadar indirdi. (50-45) Maçın son bölümü Fenerbahçe’den Alexandria Quigley’in bulduğu sayılar ile oldukça çekişmeli geçerken burada daha az hata yapan Hatay Büyükşehir Belediyespor maçtan 60-55 galip ayrıldı ve 24. Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonu oldu.

Geri1 of 3

24. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın sahibi Hatay Büyükşehir Belediyespor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler