20 Yaş Altı İşitme Engelliler Kadın Milli Takımı’mız Avrupa şampiyonu!

21-26 Ağustos 2017 Tarihleri arasında Polonya’nın Lublin şehrinde düzenlenen 3.Avrupa İşitme Engelliler Basketbol Şampiyonasında şampiyonluğa ulaştı. 

Grubunda Rusya, Litvanya, Belarus, Polonya ve Ukrayna gibi ekiplerin hepsini farklı skorla geçen ay-yıldızlılar, oynadığı son karşılaşmada Belarus’u 93-32 ile hezimete uğratan milliler, tarihinde ilk defa katıldıkları turnuvada şampiyonluğa ulaştı. Turnuvada Litvanya ikinci olurken, üçüncülük koltuğuna ise Rusya oturdu.

Turnuva boyunca takımıza liderlik edip, 30’lu sayı ortalaması tutturan Ecrin Köse, turnuvanın en değerli oyuncusu seçilirken, takımımızdan Çağla Nur Uzundurukan da turnuvanın en iyi beşine seçildi.

 Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir, elde edilen başarı hakkında ise; ‘’ U20  Avrupa Basketbol  Şampiyonası’nda ilk derecesini elde eden  Kadın Basketbol Milli Takımımızı kutluyor, gelecekte daha büyük başarılar kazanacağına yürekten inanıyorum. Uluslararası arenada Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında emeği geçen herkese  teşekkürlerimi sunuyorum ’’ ifadelerini kullandı.

Tarihinde ilk kez bu başarıya ulaşan milli takım kafilesi ise şu şekilde:

Mehmet Koç:TİESF Genel Sekreteri

Cengiz Kuru:Basketbol Milli Takımlar Koordinatörü

Gülseren Yarga:Kadın Milli Takım Teknik Direktörü

Esra Karagöz:Milli Takım Psikoloğu

Gizem Özne Özsoydan:Kadın Milli Takım masörü

Burak Can Balçık:Tercüman

Tamer Urel:Teknik Delege

Sporcular; 1.Ecrin Köse 2.Çağlanur Uzundurukan 3.Çağla Aslan 4.Büşra Çevik 5.Merve Yeşilyurt 6.İnci Göker 7.Gamze Çalışkan 8.Feyzanur Bal 9.Kübra Demir 10.Dila Büyükavcı 11.Hümeyra Gündem 12.Gözdenur Örencik

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler