12 Dev Adam Basketbol Okulları, yetmiş noktada faaliyet gösteriyor!

TBF Yurtiçi Faaliyetleri Yetkilileri Serdar Çelik ve Mana Tokatlı, Türkiye Basketbol Federasyonu resmi sitesinde yayımlanan röportaj için İbrahim Kalkan’ın sorularını yanıtladılar.

12 Dev Adam Basketbol Okulları’nın kuruluşundan bugünlerine önemli detaylara değinen ikili organizasyonda yer alan her çocuğun kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

12 Dev Adam Basketbol Okulları fikrinin 2001 Avrupa Şampiyonası sonrası ortaya çıktığını, o yaz ay yıldızlılarımızın aldığı başarı sayesinde Anadolu’da basketbolu yaymak ve geliştirmek amacıyla bu projenin oluşturulduğunu belirten Serdar Çelik, ailelerden olumlu geri dönüşler aldıklarını ve ‘’Yıldızlar Şöleni’’ gibi etkinliklerle çocukların farklı kültürlerle tanıştığını ve birey olarak hareket etmeyi öğrendiklerini belirtti.

Mana Tokatlı ise projenin 2015 yılında 64 noktaya ulaştığını ve 2016 itibariyle ise tam 70 noktada aktif olarak faaliyet gösterdiklerini belirtti ve bu yıl sonuna kadar hedeflerini 82 noktaya ulaşmak ve sporcu sayımızı da 3000’e çıkarmak olarak gösterdi. Projede 91 antrenörün çalıştığını belirten Tokatlı, hedeflerinin daha fazla çocuğa ulaşmak olduğunu ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.


Kaynak | *: TBF

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler