Turkish Airlines EuroLeague Play-off’ta Panathinaikos Superfoods’u ilk iki maçta mağlup eden Fenerbahçe’de Koç Zeljko Obradovic, serinin ikinci karşılaşmasını değerlendirdi.

Küçük detayların maç sonucunu belirlediğini vurgulayan Obradovic, hiçbir şeyin daha bitmediğini oyuncularını söylediğini ifade etti. Konsantre olmaları gerektiğini belirten deneyimli çalıştırıcı Panathinaikos Superfoods’un farklı bir oyun için İstanbul’a geleceğini sözlerine ekledi.

Zeljko Obradovic: “Hücumda ve savunmada agresif olmalarını bekliyorduk ve öyle oldu. İlk maça göre farklıydılar. Bu sahada bulunan beş oyuncuya bağlı bir şey tabii ki. Biz de aynı şekilde sahada bulunan beş oyuncumuza göre bir şeyler denedik. Oyuncularımın maça hazırlandığı gibi oyunlarına devam etmeleri önemliydi. Maçı kontrol altına almanın çözümünü bulduğumu düşünüyorum. İstatistiklere bakarsanız Panathinaikos’un maçı kazanma şansının olduğu çok açık olarak ortada duruyor. Küçük detaylar maç sonucunu belirledi. Son iki savunmada iyi konsantre olduk. Bu sayede de maçı kazandık. Oyuncularımı iki maçta gösterdiği performanslarından dolayı tebrik ediyorum fakat soyunma odasında bu işin daha bitmediğini söyledim. Konsantre olup iyi bir takım karşısında oynadığımızın farkına varmalıyız. İstanbul’a bu geceden farklı bir oyun için gelecekler” dedi.

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir