Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nin 22. haftasında Galatasaray Odeabank’ı konuk eden Beşiktaş Sompo Japan cephesinde, Koç Ufuk Sarıca maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Takımının 90-84 kazandığı müsabakanın akabindeki basın toplantısında Sarıca’nın kullandığı ifadeler şöyle:

Önemli, lig sıralaması için çok değerli bir galibiyet aldık. Bugüne kadar gösterdiğimiz performansı üst sıralarda kalma hedefimizi sürdürdük. Mutluyum bundan ötürü. Maçı domine ettik ancak son bölümde sıkıştı. Daçka maçını da çok talihsiz kaybetmiştik. Bundan dolayı belki de maç sonu sıkıştı. Galatasaray’ın pota altı zaafını değerlendirdik. Uzunlarımızdan ve Clark’tan verim almamız, potaya gitmemiz kilitti. Tempoyu yüksek tutmaya çalıştık. Değerli bir galibiyet aldık. Galatasaray’ı kutluyorum. Ligdeki yerleri gerçekçi değil. EuroLeague için kurulmuş bir takım, değerli bir koçu var. Beşiktaş’ın olması gereken yerler buralar. Uzun süre sonra derbi galibiyeti almak bizi mutlu etti.

Son bir aydır oynadığı basketbol Thompson’ın gerçek oyunu değil. Bugün zincirlerini kırdı. Ona destek olduk. Umarım performansını düşürmeden lig sonuna kadar devam ettirir.

Hiçbir şekilde, hiçbir salonda küfür, taşkınlık istemiyoruz, tasvip etmiyoruz. Bizler, yöneticiler doğru mesajlar vererek bunları düzeltebiliriz. Umut ediyorum bunları ortadan kaldırırız.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir