Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde beşinci haftayı Aris’i konuk ederek geçiren Beşiktaş Sompo Japan’ın Koçu Ufuk Sarıca, 83-61’lik galibiyetin akabinde düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Galibiyetle birlikte savunmadan da memnunum. İlk periyotta zorlandığımız kısımlar oldu, çok üç sayı isabeti verdik. Ancak devreyi 33 sayıyla tamamladık ki bu, önemli bir dönüştü. İstediğimiz tempolara ulşatığımızı gördük zaman zaman. Eksik oyuncularımız döndü ama hala ritimle ilgili sıkıntılar yaşıyoruz. Boatrgiht’ın ve Muratcan’ın ulduğu isabetler önemli. Size çok önemli görünmese de Lima’nın oyuna koyduğu enerji önemli. Her geçen gün daha iyiye giden bir rotasyona sahibiz. Aris sahada düzgün organizasyonla oynayan bir takım. İlk periyottaki gibi oynasaydık sıkıntıya girebilirdik. Haftasonunda oynayacağımız lig maçı artık tek hedefimiz.

Halen altı yabanıcının dışına çıkmadık, bir yabancı daha alma hakkımız var. İstediğimiz gibi bir sporcu bulursak bi ilave yapabiliriz. Şu an bu yönde verilmiş bir karar yok.

Sarıca, Fenerbahçe Doğuş’un Türkiye pasaportlu oyuncularının FIBA Dünya Kupası Elemeleri için milli takıma katılmama kararına yönelik gelen soruyu ise cevaplamaktan kaçındı.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir