Toronto Raptors, Salı sabahı Orlando Magic’i Air Canada Centre’da konuk etti. Açık favori olan ev sahibi, zorlanan Magic karşısında 131-112’lik galibiyeti aldı. Magic’in keskin şutörü Mario Hezonja, maçın ardından sorularımızı yanıtladı.

 

Öncelikle, yenilgi için geçmiş olsun. Şu ana kadarki sezonu nasıl tanımlarsın?

Olmasını beklediğimiz gibi değil. Ancak çalışmak ve yapılanmak zorundayız zira genç bir takımız. Kendimizi geliştirmeye odaklanmaya ihtiyacımız var ve sadece ileriye gitmemiz gerek.

Normal sezonun bitmesine dokuz maç kala, ligin en verimsiz hücumlarından biri olmaktan kaçamadınız. Bunun arkasındaki temel sebep nedir?

Savunmamız hakkında çokça konuştuk çünkü tüm takımı yeniden kurmaya çalışıyoruz; yani bir yerden başlamak zorundayız. Hücum bizim için daha sonra geliyor doğal olarak, özellikle sezonun ikinci yarısında. Söylediğim gibi, sonraki sezon için yapılanıyoruz.

Son zamanlarda dört numaradan dakikalar almaya başladın. Uzun forvet olarak oynarken rahat hissediyor musun?

Evet. Koçun bana bu pozisyonu oynama özgürlüğünü vermesini seviyorum. Sahada çok iyi hissediyorum.

EuroLeague’i takip ediyor musun? Barcelona unutulası bir sezon geçiriyor…

Hayır, EuroLeague’i takip etmiyorum.

Kim Klement-USA TODAY Sports

Kim Klement-USA TODAY Sports

Dario Saric, vatandaşın, NBA kariyerine etkileyici bir başlangıç yaptı ve şu anda Yılın Çaylağı ödülünün en büyük adayı. Onunla ilgili düşüncelerin neler?

İyi bir oyuncu o. Başlangıçta işler onun için sinir bozucuydu ancak boş alanlar buldu. Her şeyi yapması için yeşil ışık yanmış durumda ona. Onun için iyi gidiyor ve takımı için daha fazlasını yaptığını görmekten mutluyum.

NBA’e 20 yaşında geldin. Bu, senin planladığın bir şey miydi? Yoksa Barcelona ile olan mayhoş ilişkin bu kararın bir sebebi miydi?

O zaman plan bu değildi ancak NBA’e gitmek daha öncesinde bile planlanmıştı. Bu yüzden kendinizi bir üst seviye için her zaman hazırlarsınız.

Hırvatistan’ı büyükler seviyesinde iki kere temsil ettin. EuroBasket 2017 için Hırvatistan kadrosuna katılmayı planlıyor musun?

Sanmıyorum. Orlando ile uzun bir yaz geçireceğim: özel çalışmalar ve diğer her şey. Bunu şu an tartışmayacağım ama bunun olacağına inanmıyorum.

Bu yaz odaklanacağın ana şey ne olacak?

Az çok istikrarım, bir bütün olarak hücumum. Parçalar ekleyip oyunumu tamamlamaya çalışacağım.

Atakan Murzoğlu

1990 doğumluyum. Maltepe Üniversitesi Sinema-televizyon bölümünden mezun olduktan sonra Türkiye film ve dizi sektöründe geçen 1 yılın ardından 2017 yılı itibariyle Toronto'da film okulunda eğitim görmekteyim. Kanada film sektörüne ucundan da olsa girip tutunursam ne mutlu bana.

Website: http://twitter.com/atakanmu

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir