Darüşşafaka Basketbol’un 21 yaşındaki genç kısası Doğuş Özdemiroğlu, EuroCup şampiyonluğu sonrası ekibimizden Kemal Rutkay Özcan ile röportaj yaptı.

Doğuş Özdemiroğlu, röportajda şu ifadelere yer verdi:

Lokomotiv Kuban buraya 20/20 yapıp geldi ve buradan eli boş döndü. Ne düşünüyorsun?

”Emircan Koşut’un çok sevdiği bir sözü vardır ”Namağlup takım yoktur, Darüşşafaka ile oynamamış takım vardır.” diye. Şakası bir yana Kuban’ın buraya 20/20 yaparak gelmesi onların açısından avantajdı ama bu avantaj, onlara baskı oluşturdu. Biz de bu baskıyı iyi kullandık ve ilk maçı kazandık. Şampiyonluğu evimize getirmişken burada kazanmamak olmazdı. Gerçekten tüm takımı tebrik ediyorum, çok iyi oynayarak kazandık.”

Dün medya gününde konuştuğumuzda sana ribaundları sormuştum ve sen, bu kadar ribaund alacaklarını beklemediğinizi, bu problemi düzeltmek için çalışacağınızı söylemiştin. Bugün ara ara ribaundları alamasanız da bu maçın geneline etki etmedi. Bu problemi nasıl çözdünüz?

”Öncelikle konsantrasyonumuzu arttırdık ve ribaundlara gerçekten çok çalıştık. Önceliğimiz buydu ve ben maçın kilidinin bu olduğunu düşünüyorum. Bence maçı, onlara fazla ribaund vermediğimiz için kazandık. Ribaundlar bizim için öncelikli ve önemliydi.”

Üçüncü çeyreğin son dakikası oyuna girdiğinde Joe Ragland üst üste yedi sayı atmıştı ve sen ona top kaybı yaptırıp çıktın. Bunu bekliyor muydun?

”Tabii ki oyuna girince ona kesinlikle top kaybı yaptıracağım diyemem ama maçtan önce konuştuğumuzda bir dakikada oynasam, bir saniyede oynasam herkesin elinden geleni yapması gerektiğini konuştuk. Benim de görevim buydu, çok az oynadım ama oyunda kaldığım sürece elimden gelenin en iyisi yapmaya çalıştım.”

Henüz genç bir oyuncusun ve umuyoruz ki kariyerin daha uzun sürecek. Joe Ragland’dan topu çalıp taraftarları ayağa kaldırdığın pozisyonu kariyerinin tanımlıyor diyebilir misin?

”Benim için özel anlardan biriydi.”

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: metehanmetinc@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir