Turkish Airlines EuroLeague Final Four 2017’nin finalinde yarın temsilcimiz Fenerbahçe ile karşılaşacak Olympiakos’un akşam antrenmanının basına açık bölümüne konuk olduk. Röportaj gerçekleştirme fırsatı yakaladığımız Dimitrios Agravanis sarı lacivertliler karşısında maçın anahtarının tempo kontrolü ve ribaundlar olduğunu söyledi.

İki takımın da eşit şansa sahip olduğunu ve yine iki takımın da kazanmak için savaşmaktan vazgeçmediğini ifade eden Yunan oyuncunun açıklamalarının tamamına içeriğimizin devamında ulaşabilirsiniz.

”Sahada sabırlı olduğumuzu düşünüyorum ve kolay şeyleri devamlı olarak iyi yaptık. Ribaundları aldık, çok fazla top kaybı yapmadık ve savunmada iyiydik. Zor şutlardan isabet buldular fakat çok fazla rahat şut yaratma imkanı tanımadık. Çok fazla asist yapamadılar ve son çeyrekte iyi şutlar yarattık ve maçı kazandık.”

”Yarınki maç için ise iki takımın da yarı yarıya şansı olduğunu düşünüyorum onlar da biz de kazanmak için savaşıyoruz. Maçın anahtarı oyunun temposunu kontrol etmek ve ribaundları almak olacaktır çünkü Fenerbahçe ribaundlarda oldukça iyi. Tüm bu sebeplerden bu iki önemli faktörün kontrolünü elimizde tutmamız gerekiyor eğer bunu başarırsak EuroLeague’i kazanma şansımız çok yükselecek.”

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir