Basketbol Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında Pınar Karşıyaka, deplasmanda PAOK’a konuk oldu. İlk ve ikinci çeyrek kısmen dengeli geçerken özellikle üçüncü çeyrekte Pınar Karşıyaka’nın direncinin düşmesi mağlubiyeti getiren ana etkenlerden biri oldu. Waters’ın fazlaca top kayıpları, hücumda aşırı telaş, düzen bozukluğu ise Pınar Karşıyaka’da sezon başından beri görülen, fakat bu maç göze en çok batan sorunlardı. Pınar Karşıyaka’nın çok kötü olduğu bu günde dördüncü çeyrek fark 19’lara kadar çıksa da Pınar Karşıyaka, başta Berk Uğurlu olmak üzere iyi bir reaksiyon gösterip farkı altıya indirdi ve maçtan 74-68 mağlup ayrıldı. Turun kaderi 13 Mart’ta İzmir’de oynanacak olan maçta belli olacak.

PAOK’da Phillip Goss Jr, (4/11) saha içi, (3/3) serbest atış isabeti ile 13 sayı, 2 ribaund, 6 asist ve 17 verimlilik puanı ile maçın yıldızı olurken ona destek olan diğer bir isim ise (5/8) saha içi, (2/2) serbest atış isabeti ile 13 sayı, 1 ribaund, 1 asist ve 17 verimlilik puanı elde eden Darnell Jackson oldu.

Günün kaybedeni Pınar Karşıyaka’da Berk Uğurlu’nun (4/7) saha içi, (2/2) serbest atış isabeti ile 10 sayı, 1 ribaund, 1 asist ve 2 top çalmalık mücadelesi mağlubiyete engel olamadı.

Çeyrek skorları

20-16

19-21

16-7

19-24

MAÇIN İSTATİSTİKLERİ

 PAOK

fiba.basketball

fiba.basketball

 Pınar Karşıyaka

fiba.basketball

fiba.basketball

Metehan Metin Cetin

Gmail: metehanmetinc@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir